Закріпимо на постійній основі — в "Слузі народу" прокоментували опитування від Зеленського

Євгенія Кравчук розповіла про висновки після всеукраїнського опитування з ініціативи президента

Закріпимо на постійній основі — в "Слузі народу" прокоментували опитування від Зеленського

Підсумки всеукраїнського опитування з ініціативи президента Володимира Зеленського, яке пройшло в день місцевих виборів 25 жовтня, прокоментувала нардепка, заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі каналу "Україна 24".

"Я думаю, що ми зробимо певні висновки щодо організації процесу. Те, що ми бачили, наприклад, представник "Опори" голосував кілька разів, це, звичайно, винятки, які потрапляють у медіа, але більшість голосували по одному разу і ніяких порушень не було. Крім того, є екзит-пол, який і був для того, щоб результати можна було перевірити офіційними результатами. Тому я думаю, що офіційні результати, які, напевно, будуть сьогодні оприлюднені, повинні співпасти з результатами екзит-полу в межах похибки 2-3%", — сказала вона.

Читайте також: Місцеві вибори в Україні закінчилися — підсумки незалежних екзит-полів

Популярні відео

За словами Кравчук, подібні опитування варто ввести в постійну практику.

"Загалом, що я бачила на дільниці, де я голосувала, люди охоче підходили (проходити опитування - ред.). Такий інструмент прямої демократії — правильна й хороша річ, і тепер потрібно подумати, як це закріпити на постійній основі. Наприклад, це може бути голосування в додатку "Дія". Звичайно, це не матиме юридичних наслідків, тому що їх може мати тільки референдум. Але опитування великої кількості респондентів — це спосіб звірятися в режимі реального часу", — зазначила вона.

Читайте також: Про репрезентативність не йдеться — політолог щодо проблеми опитування від Зеленського

Кравчук прокоментувала відповіді українців на запитання.

"Для мене результати не стали несподіванкою. Я і по зустрічах з виборцями, і по соцдослідженнях відстежувала певні тенденції. Я була впевнена, що питання скорочення кількості депутатів матиме більшу підтримку. Це може бути додатковим аргументом при голосуванні в другому читанні за закон, внесений Володимиром Зеленським. Тепер подивимося, які партії наважаться підтримати думку народу й голосувати за скорочення.

Приємною несподіванкою був високий результат питання про медичний канабіс. Тут вже готові кілька законопроєктів, і тепер дискусія буде в парламенті", — сказала депутатка.

Раніше журналіст Дмитро Гордон жорстко висловився про опитування з п'яти запитань, анонсоване президентом Володимиром Зеленським.

Джерело Україна 24 Теги