"Мішку потрібно захистити": ексміністр на прикладі іграшки пояснив ініціативу нардепів

Тимофій Милованов вважає, що узаконення роботи домогосподарок - хороша ідея

"Мішку потрібно захистити": ексміністр на прикладі іграшки пояснив ініціативу нардепів

Роботу людей, які займаються домашнім господарством, можуть офіційно визнати. У разі ухвалення відповідного законопроєкту вони платитимуть ЄСВ та можуть отримувати вищу пенсію.

Про те, до чого може призвести така ініціатива, в ефірі каналу "Україна 24" розповів колишній міністр економіки Тимофій Милованов.

"Це означає, що у нас вдома, якщо у мене є дружина або у когось чоловік, чи просто разом живуть, - вони зможуть один з одним підписувати контракти, хто кому що готує з їжі. І, зрозуміло, не тільки всередині сім'ї, а можна і домогосподарок офіційно працевлаштовувати", - сказав ексміністр.

Читайте також: Не у всіх вийде — економіст про умову виходу на пенсію

Популярні відео

Ситуацію Милованов пояснив на незвичайному прикладі.

"Наприклад, у мене є мішка (показує великого плюшевого ведмедя - ред.), і він мені допомагає жити, піклується про мене, веселить. Але у нього немає ніяких прав, оскільки він офіційно не працевлаштований. Я в будь-який момент можу його вигнати, він нікому нічого не доведе і пенсії не отримає", - сказав Милованов.

Читайте також: Частину українців "відріжуть" від субсидій – експерт назвав терміни

Ексміністр вважає, що люди однак не будуть офіційно оформляти договори.

"Логіка така, що якщо будуть люди офіційно працевлаштовані, у них буде стаж, пенсія, вони матимуть право на соцзахист. Але насправді це не спрацює. В розвинених країнах це теж не працює. Люди не хочуть платити податки, робота з домашнього господарства зазвичай за готівку навіть у США або Європі. Там, де можна не платити податки, робити це "всіру", люди будуть це робити. Навіщо їм платити податки, якщо безпосередньо вони зможуть ці гроші заощадити? Я в це не вірю, але мішку потрібно якось захистити, тому ідея хороша", - сказав Милованов.

Відзначимо, що проєкт закону №4174 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей в сфері праці" був зареєстрований 30 вересня. Як зазначає один з його авторів, ініціатива створює рівні можливості в сфері праці, визначає, що таке домашня робота, хто такий домашній працівник, а також вводить поняття працівників із сімейними обов'язками.

Джерело Україна 24 Теги