Місцеві вибори: в Авакова розповіли про порушення у день тиші

У МВС попередили кандидатів, що "вигравати і програвати треба чесно"

Місцеві вибори: в Авакова розповіли про порушення у день тиші

У день тиші перед місцевими виборами в Україні в поліцію надійшли сотні повідомлень про порушення виборчого законодавства і незаконну агітацію.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Іван Варченко.

"Остаточні підсумки підбиватимемо ввечері, після 23:59. Цієї миті можна говорити про більш ніж 700 повідомлень. В основному повідомлення стосуються незаконної агітації, залишків агітації. На жаль, у нас ситуація, коли не всі співробітники штабів, політики розуміють, що вигравати і програвати треба чесно", - повідомив він.

Читайте також: Венедиктова звернулася до виборців в зв'язку з виборами

Популярні відео

Варченко розповів, що зафіксовано фейкову агітаційну продукцію, "яка натякає на політичну партію, використовуючи кольори і політичні гасла партії".

"Це також є порушенням законодавства, зокрема ст. 52 КпАП. Покарання може бути до 5100 гривень. Діапазон штрафів дуже різний, починаючи від 17 грн за адміністративні порушення під час передвиборчої кампанії. Платять політики, платять члени їхніх команд, є сотні сплачених штрафів", - заявив він.

Читайте також: Безпека на виборах в Україні - в Авакова розповіли, для чого потрібна авіація

За словами радника голови МВС, на місцевих виборах загалом понад 140 тис. співробітників правоохоронної системи будуть залучені до охорони громадського порядку.

"31,5 тис. дільниць охоронятимуть близько 50 тис. поліцейських. Маршрути чергувань Нацгвардії, поліції будуть прив'язані до тих місць, де розташовані дільниці", - сказав Варченко.

Нагадаємо, раніше заступник голови МВС Антон Геращенко попередив, що поліція може кваліфікувати як дрібне хуліганство псування бюлетенів для опитування українців, яке ініціював президент Володимир Зеленський.

Джерело Україна 24 Теги