День тиші в Україні: названі головні порушення перед місцевими виборами

Деякі кандидати намагаються продовжувати агітацію

День тиші в Україні: названі головні порушення перед місцевими виборами

В Україні в день тиші перед місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня, фіксуються порушення законодавства, деякі кандидати продовжують агітацію, незважаючи на заборону.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" радниця з юридичних питань мережі "Опора" Ольга Коцюруба.

"Очікуване порушення законодавства, воно традиційне. Політичні партії, кандидати намагаються проводити приховану агітацію в день тиші, наприклад, телефонують виборцям, які залишили свої контакти, коли брали, наприклад, у наметах свою продукцію, з нагадуванням прийти на дільниці. Зовнішня реклама - зникли назви партій і логотипи, але залишилася колористика, подекуди гасла", - розповіла вона.

Читайте також: Венедиктова звернулася до виборців в зв'язку з виборами

Коцюруба повідомила, що в Рівненській області кандидати напередодні подали заяву в поліцію, що у них нібито вкрали всю агітацію. За словами кандидатів, якщо ця агітація буде з'являтися в день тиші, вони будуть говорити, що не мають до цього відношення, так як вони заявили про зникнення.

"Також є повідомлення, що після 00:00 сьогодні штаби намагалися розклеїти агітаційну продукцію, яка у них залишилася. Тобто традиційні порушення для дня тиші", - додала вона.

Популярні відео

Своєю чергою, начальник управління з питань реклами Київської міської державної адміністрації Олександр Смирнов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що день тиші у Києві проходить відносно спокійно.

"Вчора організували всіх власників рекламних конструкцій, щоб вони оперативно замінили всі політичні сюжети на нейтральні. Також вночі їздили наші координаційні мобільні групи, які моніторили місто, виявлені випадки були ліквідовані. Вдень продовжуємо працювати, їздимо по районах, приймаємо скарги і повідомлення, якщо десь розміщені. Це вже такі невеликі плакати, які розміщені на парканах, зупинках, мобільні конструкції. Але сказати, що порушень багато, не можна", - розповів Смирнов.

Читайте також: Безпека на виборах в Україні - в Авакова розповіли, для чого потрібна авіація

Популярні відео

Раніше психолог Дмитро Попов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що вибори в Україні і в США мають одну спільну рису.

Джерело Україна 24 Теги