У Києві пройшов безпековий форум за участі відомих світових політиків

У Київському безпековому форумі брали участь Світлана Тихановська, Дональд Туск, Арсеній Яценюк, Петро Порошенко

У Києві пройшов безпековий форум за участі відомих світових політиків

Безпрецедентний за рівнем представництва Київський безпековий форум відбувся в столиці 23 жовтня.

У списку тих, чиї імена звучали на провідному українському безпековому майданчику, відомі політичні та громадські діячі світового рівня, які не потребують особливого представлення: Світлана Тихановська, Френсіс Фукуяма, Дональд Туск, Майкл Карпентер, Станіслав Шушкевич.

Українська сторона також була представлена найвпливовышими політиками. Серед них - представники керівництва Верховної Ради України та уряду, лідери парламентських партій, авторитетні громадські діячі. 

Київський безпековий форум заснований фондом Арсенія Яценюка у 2007 році.

Читайте також: Росія кинула виклик цивілізованому світу — віцепрем'єр про війну на Донбасі

Високе представництво учасників зібралося у Києві для обговорення того, як Східній Європі, частиною якої є Україна, посилити імунітет проти поневолення. Зокрема, як протистояти російським агресивним планам.

Раніше голова Київського безпекого форуму Арсеній Яценюк опублікував статтю у Financial Times "Європі потрібен новий план для Білорусі та Східної Європи", у якій він, зокрема, закликав Захід ухвалити новий план для країн Східної Європи.

"Не дивіться на ваших європейських сусідів з позиції доброзичливого, але екзотичного східного партнерства. Змініть підхід "витягнутої руки" простягнутою рукою. На практиці це означає дати Білорусі,  Грузії, Молдові та Україні ясний сигнал про досяжність мети вступу до ЄС і НАТО та, за умови виконання чітких планів, - її реалістичність", - написав у статті двічі прем’єр-міністр України

Цю ідею підтримав президент Європейської народної партії Дональд Туск. У зверненні до форуму він зазначив:  

"Це – слушна ідея. Я поділяю думку, що така місія може виробити спільне бачення, як продовжити процес історичного об’єднання Європи та її звільнення від загроз авторитаризму, зовнішньої агресії та зневаги до людської та національної свободи".

Професор Стенфордського університету, філософ Френсіс Фукуяма – автор відомої книги "Кінець історії і остання людина", яка перекладена більш ніж на 20 мов. Вчений неодноразово відвідував Україну і висловлював щире переживання за  її майбутнє. Звертаючись до форуму він сказав: 

"Україна – це ключова держава для нинішньої глобальної геополітики та для майбутнього демократії у всьому світі. Якщо Україна не досягне успіху в розбудові демократичних інституцій і в боротьбі з корупцією, то низка інших країн регіону теж не зможуть цього досягти. З іншого боку, Україна може надихнути інші народи, які прагнуть жити у вільних й демократичних суспільствах, як цього прагне нині так багато білорусів".

Читайте також: Путін пішов на великий ризик — відомий філософ про помилку Росії

У рамках дискусії, присвяченій українському порядку денному, виступили лідери парламентських фракції Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Кіра Рудик, мер Львова Андрій Садовий, професор Володимир Василенко.

У рамках дискусії, присвяченій ситуації в Білорусі та Східній Європі, виступила  Світлана Тихановська. 

Підсумкове звернення пролунало від Майкла Карпентера, зовнішньополітичного радника віцепрезидента Сполучених Штатів Джо Байдена. Нагадаємо, вже 3 листопада на виборах Джо Байден посперечається з Дональдом Трампом за місце президента США.

Джерело Україна 24 Теги