НАТО має врахувати інтереси України — віцепрем'єрка про нову стратегію Альянсу

Ольга Стефанішина заявила, що НАТО має включити питання України в стратегію на 10 років

НАТО має врахувати інтереси України — віцепрем'єрка про нову стратегію Альянсу

Питання членства України в НАТО має увійти в стратегічну концепцію Альянсу. Про це розповіла віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі каналу "Україна 24".

"Була плідна робота з української сторони з початку липня. Українська сторона наголосила на важливості врахування інтересів України при формуванні стратегії НАТО, тому що Україна є невід'ємною частиною колективної безпеки на всьому континенті, і одне з головних питань, яке розглядатиметься при формуванні нового бачення функціонування НАТО — це забезпечення безпеки в Чорному морі, яка також неможлива без України.

Читайте також: Чи відповідає Україна стандартам НАТО: ексголова зовнішньої розвідки розповів деталі

Стефанішина зазначила, що нова стратегія повинна визначити спосіб реалізації рішення про членство України в Альянсі.

Безумовно, ми підкреслювали, що нова стратегія НАТО має чітко визначати, як ми імплементуємо політичне рішення, ухвалене 2008 року на Бухарестському саміті, де передбачено, що Україна стане членом НАТО", — сказала вона.

Популярні відео

Читайте також: Можемо "потягнути" війну: експерт назвав важливий фактор в протистоянні з Росією

Нагадаємо, поточного року закінчується десятирічний термін попередньої стратегії НАТО. У зв'язку з цим вже почався процес формування нової стратегії "НАТО-2030" — це бачення розвитку Альянсу на найближчі 10 років.

Джерело Україна 24 Теги