"Нічого ганебного": Філарет розповів, як співпрацював з КДБ

Без згоди КДБ не можна було призначити ані єпископа, ані священника, розповів Філарет

"Нічого ганебного": Філарет розповів, як співпрацював з КДБ

Почесний патріарх Православної церкви України, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як за часів СРСР був змушений співпрацювати з КДБ.

"Контакти з КДБ у церкви були постійні. КДБ керував церквою - без його згоди не можна було призначити ані єпископа, ані священника. Для того щоб поставити єпископа, треба було кандидата узгодити з КДБ. А якщо з ними не узгодити, священнику не дадуть реєстрацію, без якої він не може служити на парафії", - розповів почесний патріарх ПЦУ.

Читайте також: 91-річний Філарет про перенесений коронавірус: Страху не було ніякого

Популярні відео

За його словами, "нічого в цьому немає ганебного, якщо людина чинить по совісті, а змушена в таких умовах служити церкві й Богу".

"Я не боюся, коли кажуть "Філарет співпрацював з КДБ". Так, контакти були, але не було жодного єпископа, який би не мав таких контактів. Ця "сенсація" потрібна для того, щоб принизити церкву", - наголосив Філарет.

Читайте також: "Вплив США був": Філарет про надання Україні томосу

Нагадаємо, почесний патріарх ПЦУ Філарет в ефірі телеканалу "Україна 24" також заявив, що томос про автокефалію ПЦУ порушує чистоту православ'я.

Джерело Україна 24 Теги