Породжує нові питання — соціолог про опитування Зеленського

Соціолог розповів про головну проблему з президентським опитуванням

Породжує нові питання — соціолог про опитування Зеленського

25 жовтня українці під час місцевих виборів дадуть відповідь на п'ять запитань президента Володимира Зеленського. Свою оцінку цьому опитуванню дав соціолог Павло Кутуєв в ефірі каналу "Україна 24".

"З опитуванням головна проблема, виходячи навіть просто зі здорового глузду, а не з методик і технік — те, що чітко не зрозуміло, про що і для чого запитують. Коли проводиться соціологічне дослідження, то спочатку створюється такий документ як програма дослідження, де формулюються цілі, завдання, основні гіпотези. А вже потім дослідники формулюють питання, тому що розуміють, про що хочуть зібрати інформацію. А тут я з самого початку, як ознайомився з цими питаннями, був збитий з пантелику, бо я раціонально не зміг інтерпретувати ці питання, їх зміст і спрямованість", — сказав він.

Читайте також: "Диявол у деталях": експерт вказав на дивні речі в опитуванні Зеленського

Популярні відео

Експерт пояснив, що не так з питаннями президента.

"Ось, наприклад, довічне ув'язнення для корупціонерів. Якого обсягу корупціонерів, за яких обставин, за яких умов? У нас суди повиносили тисячі вироків з корупційних справ, і тут у нас є натовпи засуджених корупціонерів, з якими потрібно щось робити. Тобто яке б питання ми не взяли з цього опитування, для мене вони не стільки відповідають на якісь питання, скільки породжують нові, головне з яких — навіщо це все. Питання сформульовані настільки широко, що можливі найрізноманітніші інтерпретації відповідей", — сказав він.

Читайте також: Луценко про питання Зеленського: Це повинні вирішувати не бабки на лавочці

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував п'ять питань, на які українці відповідатимуть під час Всеукраїнського опитування 25 жовтня. Питання такі:

1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
4. Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях — для зменшення болю у тяжких хворих?
5. Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності.

Джерело Україна 24 Теги