"Ідея не нова" - Луценко прокоментував питання від Зеленського

Юрій Луценко виступає за створення в Україні двопалатного парламенту

"Ідея не нова" - Луценко прокоментував питання від Зеленського

Питання про скорочення кількості депутатів Верховної Ради з 450 осіб до 300 не нове і не має сенсу.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав ексміністр внутрішніх справ, колишній генпрокурор Юрій Луценко, коментуючи ініціативу президента Володимира Зеленського про опитування населення.

"Свіже" питання. 20 років тому Кучма вже проголосував за це на референдумі. Чинна Рада проголосувала в першому читанні, навіщо його виносити на опитування - незрозуміло. Проголосували ж, голосуйте в другому читанні, в чому проблема? Це чистий популізм", - сказав Луценко.

Читайте також: Є проблема — політолог про п'яте питання від Зеленського

Популярні відео

Сам політик не підтримує таку ідею, вважаючи, що представництво виборців в органах влади знизиться.

"Я не дуже підтримую цю ідею. Люди у нас не люблять депутатів, але коли щось відбувається на їхній території, вони шукають, де ж "ця зараза", цей депутат. Так ось, зараз шукають "цю заразу" на 200 тис. населення, а шукатимуть на 400 тис., і знайти буде ще складніше", - сказав Луценко.

Читайте також: "Слуга народу" Качура відповів на "5 запитань Зеленського"

Ексгенпрокурор вважає за доцільне створення в Україні двопалатного парламенту.

"Моя позиція трохи глибша. Розумію, що не всі її підтримують, але я давно виступаю за двопалатний парламент. В Україні повинні бути ліквідовані районні та обласні державні адміністрації, це п'яте колесо у возі. У них немає ніяких повноважень, а у тих, кого призначають, калібр не той. Це чисто радянський атавізм. На територіях треба вибирати голову обласної виконавчої влади. Він за посадою мав би бути сенатором вищої палати, ще двох від різних опозиційних сил, всього 75 людей було б зверху. Цей сенат займався б бюджетом, силовиками й суддями, якраз ті три речі, які забовтує партійне море внизу. Три сенатори відповідали б перед своєю областю за ці питання, а внизу були б партійні дискусії про інші питання", - сказав Луценко.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" члени двох фракцій висловилися про ідею скорочення числа депутатів. "Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300" - це третє запитання з п'яти, відповісти на які Зеленський запропонував українцям.

Джерело Україна 24 Теги