Опитування від Зеленського: в "Слузі народу" і "ЄС" посперечалися про одне з питань

Члени двох фракцій висловилися про ідею скорочення числа депутатів

Опитування від Зеленського: в "Слузі народу" і "ЄС" посперечалися про одне з питань

Про запитання від президента Володимира Зеленського, на які українці зможуть відповісти під час місцевих виборів 25 жовтня, висловився народний депутат з фракції "Слуга народу" Данило Гетманцев в ефірі каналу "Україна 24".

"Мені здається, що це класна практика, коли президент спілкується з людьми та запитує у них про ті чи інші питання життєдіяльності країни. За минулих влад це не практикувалося, але, я думаю, що цей інструмент потрібно використовувати якнайширше.

Що стосується кількості депутатів (серед питань — скорочення числа нардепів до 300 — ред.), це з нашої передвиборчої програми. Є відповідний законопроєкт, і ми вважаємо, що це не питання якості роботи законодавчого органу. Ми вважаємо, що це питання норм представництва. У нас за 28 років кількість населення дуже скоротилася, тому абсолютно обґрунтована цифра щодо зменшення кількості депутатів задля здешевлення роботи Верховної Ради, у зв'язку з цим покращиться якість її роботи", — сказав він.

Читайте також: "Слуга народу" Качура відповів на "5 запитань Зеленського"

Іншу точку зору висловила народна депутатка з фракції "Європейська солідарність" Ніна Южаніна.

"Я чула від колег, що всі ці питання можна винести в зал парламенту, щоб депутати проголосували. Якщо в Офісі президента вважають, що депутати не є представниками народу, то у них неправильне розуміння державного устрою.

Щодо скорочення числа депутатів — є норма представництва від народу в парламенті, це досвід багатьох країн, і також треба робити нам. Не знаю, чому 300 — це цифра з передвиборчої програми президента, тому вона крутиться у них в головах. Але, чи обґрунтована вона, до чого це призведе?" — сказала вона.

Читайте також: Опитування Зеленського — політолог назвав економічну зону на Донбасі важливим інструментом

Популярні відео

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував п'ять запитань, на які дадуть відповідь українці під час Всеукраїнського опитування 25 жовтня. Запитання такі. 1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах? 2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей? 3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300? 4. Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях — для зменшення болю у важких хворих? 5. Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності.

Джерело Україна 24 Теги