Є проблема — політолог про п'яте питання від Зеленського

Максим Джигун розповів, як українці проголосують по питаннях від президента

Є проблема — політолог про п'яте питання від Зеленського

У день виборів 25 жовтня українці відповідатимуть також на п'ять запитань від президента Володимира Зеленського. Питання про Будапештський меморандум прокоментував політолог Максим Джигун в ефірі каналу "Україна 24".

"Всі питання, які запропонував президент, певною мірою популістичні та маніпулятивні. Щоб на них комплексно відповісти, потрібні уточнення та розуміння того, як після голосування держава зможе використовувати ці голоси. Тому що з юридичної точки зору всі країни, крім Росії, виконують умови Будапештського меморандуму. На нас ніхто не наступає, на нас немає економічного тиску, вони підтримують територіальну цілісність. Немає предмета обговорення", — сказав він.

Читайте також: На вагах є два варіанти — радник Зеленського про питання щодо Донбасу

Популярні відео

За словами експерта, незрозуміло, як Україна збирається використовувати результати опитування.

"Зрозуміло, що українці відповідатимуть позитивно й скажуть, що ці країни повинні нас підтримувати. Але проблема в тому, як у результаті Україна скористається голосами. Що це буде — ще один початок переговорного процесу з Заходом? Тому істотного просування в питанні Будапештського меморандуму нам навряд чи вдасться досягти, оскільки після підписання одного документа переписувати його навряд чи хтось погодиться", — сказав він.

Читайте також: "Слуга народу" Качура відповів на "5 запитань Зеленського"

Також політолог висловився щодо ще одного питання від президента — про зменшення числа народних депутатів з 450 до 300.

"Парламент вже проголосував за таке рішення. Тобто українці відповідатимуть постфактум на вже прийняте. З моєї точки зору, рішення про скорочення кількості депутатів не відповідає потребам суспільства. Те, що у нас низький рівень політиків і високий рівень корупції, абсолютно не означає, що, коли зменшиться кількість депутатів, зменшиться кількість проблем.

Нам потрібно працювати над розбудовою партій, чесними демократичними виборами, інститутами контролю діяльності політиків. Водночас зменшувати кількість — це вартість виборів зросте, і в парламент зможуть проходити переважно олігархічні кола, доступ "до тіла" політика значно ускладниться. З точки зору суспільства - чим менше казнокрадів, тим краще для держави. Але є багато підводних каменів", — сказав він.

На думку експерта, українці проголосують ствердно за всіма пунктами опитування.

Читайте також: Опитування Зеленського — політолог назвав економічну зону на Донбасі важливим інструментом

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував п'ять запитань, на які дадуть відповіді українці під час Всеукраїнського опитування 25 жовтня. Запитання такі. 1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах? 2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей? 3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300? 4. Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях — для зменшення болю у важких хворих? 5. Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності.

 
Джерело Україна 24 Теги