Питання Зеленського щодо Донбасу: Кравчук пояснив, про що мова

Кравчук зазначив, що проєкт вільних зон в Донецькій та Луганській областях розроблявся ще за часів його президентства в 1990 роках

Питання Зеленського щодо Донбасу: Кравчук пояснив, про що мова

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24" висловив свою думку з приводу другого з п'яти питань від президента Володимира Зеленського про те, чи потрібна на Донбасі вільна економічна зона.

"Президент повинен знати думку людей, і я дуже здивований істерикою, я не скажу менше, саме так, канали звинувачують президента у всіх смертних гріхах тільки за одне - що він хоче знати думку людей. Просто перейшли всі лінії. Скажу відразу: я підтримую ідею президента, його право знати думку людей з тих питань, які цікавлять людей і самого президента", - сказав Кравчук.

Читайте також: П'ять запитань від Зеленського: в "Слузі народу" зробили важливе уточнення

Популярні відео

Він зазначив, що проєкт вільних економічних зон на Донбасі розроблявся ще за часів його президентства.

"Що стосується економічної зони - є історія цього питання. У 1993 році ми заснували пілотний проєкт вільної економічної зони в Донецькій і Луганській областях. Він не зміг бути реалізований, тому що в 1994 році почалася підготовка, потім вибори президента, це м'яко, але перестало існувати. Зараз, я думаю, відновлення можливості в цих регіонах встановити особливий статус при використанні законів, інвестицій, - буде сприяти організації особливого життя, місцевого самоврядування в цих районах. Шість років війна, щось потрібно шукати. Шукати реальні виходи з ситуації", - сказав Кравчук.

Читайте також: Питання від Зеленського - соціолог пояснив мету заходу

Політик підкреслив, що опитування громадської думки не має юридичних наслідків.

"Сказати, що так і буде - це перебільшення, оскільки це опитування не має юридичних наслідків. Просто думка людей. А чи буде вона реалізована в законодавчому плані - це вже питання влади, питання Верховної Ради", - сказав Кравчук.

На думку голови делегації в ТКГ, вільна зона - це шлях до припинення війни.

"Ставимо комплекс питань, і вже передбачається, що стрілянина припиняється. Тобто коли мова йде про вільну економічну зону - не може бути, що йде війна, і створюється зона. Створюються передумови для того, щоб не було війни, умови управління в цих районах на рівні місцевого самоврядування та виконавчої влади. Коли все це разом діє - війна зупиняється", - сказав Кравчук.

Він підкреслив, що мова не йде про особливий статус цих регіонів.

Раніше президент Володимир Зеленський озвучив друге з п'яти анонсованих питань. Воно стосується Донбасу і звучить так: "Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони?" На всі п'ять запитань бажаючі зможуть відповісти в день місцевих виборів 25 жовтня.

Джерело Україна 24 Теги