Опитування виборців від Зеленського: експерт назвав умови проведення

Під час опитування є загроза зловживання адміністративним ресурсом, вважає Олександр Клюжев

Опитування виборців від Зеленського: експерт назвав умови проведення

Опитування українців на місцевих виборах 25 жовтня, яке ініціював президент Володимир Зеленський, має проходити поза приміщеннями для голосування і не повинно мати ознак передвиборчої агітації.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів аналітик громадянської мережі "Опора" Олександр Клюжев.

"Дуже мало зараз інформації, щоб зрозуміти, як це опитування вплине на організацію дня голосування на місцевих виборах, тому що дійсно не зрозуміло, де це опитування буде проводитись. Зараз очевидним є факт, що це опитування не може бути проведене в приміщенні для голосування на виборчій дільниці, тому що виборчий кодекс такої можливості не передбачає, і жодних перспектив змін до законодавства для того, щоб у приміщеннях для голосування таке опитування проводилось, немає", - заявив він.

Читайте також: П’ять запитань Зеленського: в "Слузі народу" відхрестилися від організації опитування

Популярні відео

Експерт також хоче прояснити аспект, чи не буде це опитування мати характер передвиборчої агітації:

"Якщо має такий характер, тоді це неможливо провести біля приміщень навіть для голосування, тому що в нас агітація в день голосування заборонена".

Як зауважив Клюжев, надзвичайно важливим є питання, "хто фінансуватиме таку політичну ініціативу президента України".

"Це надзвичайно важливе питання, яке дасть нам можливість оцінити саму в цілому ініціативу. Якщо це фінансування за рахунок державного бюджету України, і питання, і сама ініціатива перегукується з діяльністю, наприклад, політичної партії "Слуга народу", тоді будуть підстави говорити про певне зловживання адміністративним ресурсом", - пояснив він.

Аналітик заявив, що "така ініціатива президента може бути законною, якщо вона не порушуватиме кодекс у частині заборони проведення агітації в день голосування, і якщо не буде зловживань бюджетним і адміністративним ресурсом для проведення такої ініціативи".

За його словами, також важливо пояснити громадянам, що в разі проведення такого опитування воно не матиме жодних юридичних наслідків.

Читайте також: Опитування від Зеленського на виборах: експертка пояснила, що з ним не так

Нагадаємо, Володимир Зеленський анонсував ініціативу з опитування громадської думки 25 жовтня, під час місцевих виборів. Запитання президент обіцяв озвучити пізніше, і наразі вони не оприлюднені.

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив, для чого президент Володимир Зеленський поставить п'ять запитань виборцям.

Джерело Україна 24 Теги