Зустріч Зеленського й Дуди - експерт розповів про "сигнал для України"

Президент Польщі не був в Україні вже три роки

Зустріч Зеленського й Дуди - експерт розповів про "сигнал для України"

Візит до Києва президента Польщі Анджея Дуди та переговори з українським лідером Володимиром Зеленським є "непоганим сигналом" для України.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" провідний фахівець дипломатичної академії України ім. Геннадія Удовенка Станіслав Желіховський.

Експерт нагадав, що президент Дуда не був в Україні вже три роки, а Київ не відвідував чотири роки. Також він зауважив, що польський лідер після переобрання вибрав Україну для свого другого закордонного візиту, перший візит був до Італії та Ватикану.

"Доволі непоганий сигнал... В останні роки відносини між Україною та Польщею були доволі суперечливими, не завжди теплими та дружніми. Враховуючи той факт, що рік тому вони значно покращилися завдяки приязні між українським і польським лідерами, другий закордонний візит у другій каденції було здійснено саме до України", - сказав Желіховський.

Читайте також: "Вдалий візит": економіст пояснив, що Зеленський привіз з Великої Британії

Популярні відео

Коментуючи мотиви візиту Дуди, експерт зауважив, що для Варшави та Києва зараз актуальною є тема протестів у Білорусі проти президента Олександра Лукашенка:

"Останнім часом ситуація в сусідніх з Україною і Польщею країнах є доволі нестабільною. Білорусь зараз дуже багато займає порядку денного як у Польщі, так і в Україні. Починаючи з серпня, Польща доволі активно бере участь у засудженні насильства в Республіці Білорусь, активно включається в те, щоб була здійснена політика санкцій до Білорусі на європейській арені, а також долучає до цього Україну".

Читайте також: Ексглава нацбюро Інтерполу прокоментував важливий договір Зеленського

Водночас Желіховський зазначив, що питання не буде обмежуватися тільки білоруським кейсом, а буде також "стосуватися політики, історичних питань, які є нагальними, а також економічних та безпекових".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 12 жовтня провів зустріч з лідером Польщі Анджеєм Дудою. За результатами зустрічі Польща підтвердила підтримку суверенітету України.

Також президенти відзначили "право громадян визначати своє майбутнє в результаті демократичних виборів".

Джерело Україна 24 Теги