Покарання для довічно ув'язнених можуть пом'якшити: нардеп розкрив деталі

Ініціатива депутатів дозволить заощадити кошти на утримання злочинців під вартою

Покарання для довічно ув'язнених можуть пом'якшити: нардеп розкрив деталі

Якщо Верховна Рада ухвалить закон про пом'якшення покарання для довічно ув'язнених, зменшення терміну ув'язнення для них відбуватиметься не автоматично, а на підставі рішення спеціальної комісії.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" нардеп від фракції "Слуга народу" Ігор Фріс.

"Якщо цей законопроєкти підготовлений і поданий (профільним – ред.) комітетом, це вже дає переваги для його ухвалення. Анонсували, що вказане рішення базується на необхідності імплементації і дотримання норм європейського законодавства в національному законодавстві України", - розповів Фріс.

Читайте також: Працевлаштування для вбивць: міністр розкрив деталі тюремної реформи

Популярні відео

Нардеп також вказав на прагматичний аспект такого рішення, оскільки держава зазнає доволі серйозних витрат на утримання довічно ув’язнених.

"Нам все таки необхідно в будь-який спосіб лібералізувати наше кримінально-процесуальне законодавство, яке надасть можливість відповідно до певних процедур здійснювати заходи, пов’язані зі зміною відбування покарання – довічного ув’язнення на 25-річний термін. Але це відбуватиметься не автоматично відповідно до поданої заяви. Буде створена відповідна комісія, яка аналізуватиме усі суб’єктивні і об’єктивні підстави, які нададуть можливість змінити подібне покарання", - пояснив "слуга народу".

Читайте також: Король Таїланду помилував в'язнів з України: подробиці

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту переглянути норми довічного ув'язнення. У проєкті закону передбачено механізм пом'якшення довічного покарання, який можна застосувати після того, як засуджений відбув не менше 10 років ув'язнення. Такий громадянин отримає право за відповідною процедурою звернутися з приводу заміни довічного позбавлення волі терміновим покаранням з терміном мінімум на 15 років (разом 25 років).

Джерело Україна 24 Теги