Кравчук про те, хто буде замість Фокіна: "Думаємо, як створити раду"

Голова української делегації в ТКГ розповів про підбір кадрів і головну мету переговорів

Кравчук про те, хто буде замість Фокіна: "Думаємо, як створити раду"

Тристороння контактна група не поспішатиме з заміною звільненого Вітольда Фокіна. Про це заявив голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми не поспішатимемо (з кадровими призначеннями - ред.). Будемо вивчати, будемо думати, будемо спілкуватися, щоб це було колективне рішення, і радитися з людьми, які знають, кого можна запропонувати. Це питання зараз не термінове. Нагальним є інше — зробити все, щоб прискорити мир на Донбасі. А перше головне завдання — домогтися нормандської зустрічі", — сказав він.

Читайте також: У ТКГ з'явиться офіційний спікер: Єрмак повідомив деталі

Популярні відео

За словами Кравчука, в України є певні досягнення у виконанні домовленостей, і теперішнього складу української делегації в ТКГ достатньо для подальшої роботи.

"Принаймні, ми можемо говорити, що рішення паризьких зустрічей вже мають конкретні форми, тобто певні досягнення. Будемо рухатися вперед, це головне. Я думаю, що тим складом, який є зараз в українській делегації в ТКГ, ми можемо рухатися вперед, головне — щоб нам назустріч рухалися і Росія, і ОРДЛО, і інші чиновники. На тій стороні повинні теж зрозуміти, що крім миру, нічого бути не може. Але для цього повинні бути зусилля, час, домовленості, компроміси.

Йде дуже складна аналітична та організаційна робота, і делегація повністю працює, виконуючи рішення влади, Конституцію і закони України. Ми спілкуємося з Офісом президента, з самим президентом, це спільні дії в цьому дуже важливому напрямку", — сказав він.

Читайте також: "У нас була домовленість": нардеп про звільнення Фокіна з ТКГ

Кравчук додав, що Вітольд Фокін працював в ТКГ недовго — півтора місяця, до його призначення не було цієї посади (один із заступників голови української делегації - ред.), але делегація нормально працювала. Тому після звільнення провалів в можливостях делегації не буде, запевнив він. Але якщо призначать заміну, ця людина не обов'язково має бути родом з Донбасу, як Фокін, сказав Кравчук.

"Є люди, які не народилися на Донбасі, але там працювали все життя, посідали там важливі позиції — організаційні, політичні, господарські. Вони добре знають Донбас. Але я ще раз скажу — ми думаємо, як сформувати раду людей. Не одну людину взяти, а створити раду людей, які збиратимуть можливості, думки та пропозиції", — сказав він.

Раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак пояснив, для чого Україні якнайшвидше потрібна зустріч "нормандської четвірки".

Джерело Україна 24 Теги