Спочатку кордон, потім вибори — Єрмак про план щодо Донбасу

Голова Офісу президента розповів про план врегулювання ситуації на Донбасі

Спочатку  кордон, потім вибори — Єрмак про план щодо Донбасу

Україна має план мирного врегулювання, і фінальним етапом цього плану є вибори на Донбасі. Про це заявив голова Офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак в ефірі каналу "Україна 24".

"Одне з великих досягнень за цей рік — те, що ні в кого серед наших міжнародних партнерів не виникає питань про українську позицію. І сьогодні український план мирного врегулювання лежить на столі. Цей план має в кінці те, чого так чекає український народ, і чого, я сподіваюся, чекають усі прогресивні країни, наші партнери, колеги тощо. І чого в першу чергу чекають жителі Донбасу, чекають наші військові та їхні родини...

Тому сьогодні нам вдалося виставити таким чином атмосферу в переговорному процесі, як у Мінську, так і в "нормандському форматі", коли ні в кого не виникає в цьому сумнівів, залишилося тільки отримати відповідь від наших візаві", — сказав він.

Читайте також: Фокін у ТКГ: Єрмак розповів, хто і чому його запросив

Єрмак підкреслив, що план можна доопрацювати, але інша сторона повинна визначитися, чи згодна вона на мирне врегулювання.

"І сьогодні ось він, український план, щось там можна уточнити. Якщо ви "за" — вперед. Його можна чітко окреслити в термінах і закінчити цю війну. Якщо ви "ні" — скажіть голосно про це всім, що ви не хочете припинення війни в Україні. Звісно, фінальним етапом цього плану є проведення місцевих виборів на підставі українського закону й Копенгагенської конвенції. Відповідно, при підготовці до цих виборів є певний термін, протягом якого необхідно підготувати... демілітаризувати, забезпечити режим безпеки на непідконтрольних територіях.

Достатньо сказати "так", Україна повинна повернути свою територію, Україна забирає контроль над держкордоном і на демілітаризованій зоні проходять демократичні вибори", — сказав він.

Читайте також: Ніякої "зради" не допустимо - Єрмак про ситуацію з інспекцією на Донбасі

Популярні відео

Раніше Андрій Єрмак розповів, що в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу з'явиться посада спікера.

 
Джерело Україна 24 Теги