"Засуджую": Кравчук відреагував на скандальну заяву Фокіна

Ми не можемо нехтувати такою позицією, зазначив Кравчук

"Засуджую": Кравчук відреагував на скандальну заяву Фокіна

Перший президент України, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував відставку Вітольда Фокіна з посади заступника голови ТКГ.

«Заяву Фокіна в комітеті Верховної Ради про те, що він не бачить війни між Росією і Україною, я засуджую як неправильну, яка суперечить державній політиці не тільки України, а й міжнародних організацій. Ми не можемо нехтувати такою позицією, особливо члена делегації, який має в будь-якій формі дотримуватись державної політики, й вільне тлумачення тут недопустиме», - заявив Кравчук.

Читайте також: Фокін вирішив піти сам - Тищенко про зміни в ТКГ щодо Донбасу

Популярні відео

За його словами, до скандальних заяв Фокіна він ставився спокійно, поки вони не прозвучали на засіданні державного органу.

«Коли це зроблено на засіданні державного органу – це набуло політичного недержавного характеру. Тому, я думаю, не треба робити якісь далекі висновки, тому що Фокін не займав якусь посаду в державі, яка виключно впливала на ситуацію, в тому числі війни на Донбасі. Але недотримання державної позиції в цих питаннях повинно було закінчитись висновками. Що і зробив президент України (Володимир Зеленський - ред.)» - зазначив перший президент.

Читайте також: Все поставили з ніг на голову: Порошенко про переговори щодо Донбасу

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав указ з питань делегації України для участі в ТКГ. Цим документом Вітольд Фокін виведений зі складу делегації України в ТКГ і звільнений від виконання обов'язків першого заступника голови делегації.

Раніше Фокін запропонував організувати вільну економічну зону на Донбасі, а також оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу ОРДЛО. Також Фокін хоче бачити на Донбасі миротворців ООН

Джерело Україна 24 Теги