Скандал у ТКГ через росіян: Кравчук розповів деталі

Україна виступає проти ініціативи Росії, заявив Кравчук

Скандал у ТКГ через росіян: Кравчук розповів деталі

Перший президент України, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів деталі засідання, на якому російська сторона запропонувала вести аудіо- та відеозаписи.

«Пропозицію на початку роботи ТКГ про форму відеоконференції зробив Гризлов. Він сказав, що, враховуючи те, що Україна допускає перекручення деяких фактів, заяв, тлумачень, які виголошуються на конференції, потрібно робити відео- та аудіозаписи, щоб можна було спростувати. Але представник в ТКГ від ОБСЄ пані Грау сказала, що це суперечить дипломатичній практиці й що вона не може погодитись з такою позицією. Почалася дуже гостра дискусія, і, на жаль, вона тривала протягом трьох годин – це такий випадок унікальний», - заявив Кравчук.

Читайте також: Мінські угоди — пастка для Росії: Резніков пояснив важливий момент

За його словами, Гризлов, зрозумівши гостроту ситуації, яка могла закінчитись припиненням роботи ТКГ, офіційно сказав: «Я знімаю свою пропозицію».

«Росія попросила пані Грау, щоб вони (ОБСЄ – ред.) запропонували якийсь механізм, який можна було б використати при проведенні засідань. Вона сказала, що дасть письмові пропозиції. Я не думаю, що Росія хотіла використати (записи – ред.), тому що сучасні технічні засоби дозволяють це робити. Але є одне питання: якщо офіційно буде прийнято таке рішення, то це стає офіційним документом. Українська делегація виступала і виступає проти таких записів», - зазначив перший президент.  

Популярні відео

Читайте також: Україна повинна вийти з "Мінська" - ексрадник Путіна назвав причину

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні 1 жовтня заявив, що 30 вересня засідання Тристоронньої контактної групи припинялося на 3,5 години через неузгоджену з іншими учасниками вимогу російської делегації вести аудіо- або відеозапис зустрічі.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Богдан Яременко сказав, що Мінськ вичерпав себе як майданчик для переговорів щодо Донбасу, і зараз не має значення, де перебувають сторони.

Джерело Україна 24 Теги