В "Слузі народу" анонсували зміни на переговорах щодо Донбасу: подробиці

Нардеп Олександр Качура прокоментував чутки навколо спікера української делегації

В "Слузі народу" анонсували зміни на переговорах щодо Донбасу: подробиці

В українській делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу з'явиться спікер, який транслюватиме офіційну позицію держави. Одним із кандидатів на цю посаду є дипломат Маркіян Лубківський, але остаточне рішення по ньому ще не ухвалене.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура.

"Чи має делегат від України право на свою точку зору? Звичайно. Але він її повинен озвучувати вдома дружині своїй, на кухні. Коли ти виходиш в ефір, ти повинен озвучувати позицію України. У нас розбалансування є між делегатами - один каже одне, другий інше, а третій їх спростовує. Є у нас представник у ТКГ Гармаш, який агітує проти внесення зміни до постанови про місцеві вибори. Хіба може бути така позиція? Тому я і запропонував на самому початку, щоб один спікер нашої делегації озвучував повністю все те, про що домовлялися в мінському процесі", - сказав депутат.

Читайте також: Надумана історія - в "Слузі народу" відреагували на чутки щодо Тищенка

Популярні відео

На уточнююче питання, чи буде цим спікером Лубківський, Качура відповів:

"Я ж сказав уже, побічно сьогодні підтвердив, та людина, про яку я натякав вашим колегам, дійсно є основним і ключовим кандидатом, але це рішення ще не ухвалене".

Читайте також: Фокін вирішив піти сам - Тищенко про зміни в ТКГ щодо Донбасу

Раніше низка українських ЗМІ повідомила, що Маркіян Лубківський є основним кандидатом у крісло спікера української делегації в ТКГ. Його кандидатуру Олександр Качура називав і раніше, уточнюючи при цьому, що "є й інші кандидатури".

Про необхідність призначення спікера заговорили після того, як заступник голови української делегації в ТКГ Вітольд Фокін зробив низку резонансних заяв щодо особливого статусу Донбасу й амністії в ОРДЛО, які розходилися з позицією Офісу президента України. В результаті президент Володимир Зеленський вивів Фокіна зі складу делегації.

Маркіян Лубківський - український дипломат і політик. Очолював пресслужбу МЗС України, працював радником президента України, голови СБУ. Також обіймав посаду директора турніру Євро-2012 в Україні.

Джерело Україна 24 Теги