Переговори щодо Донбасу: учасникам висунули жорстку вимогу через Фокіна

В українській делегації з'явиться відповідальний за офіційну позицію України

Переговори щодо Донбасу: учасникам висунули жорстку вимогу через Фокіна

Членам української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу заборонять коментувати хід переговорів. У ТКГ з'явиться спеціальна людина, яка транслюватиме офіційну позицію України.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів учасник переговорів Сергій Гармаш, коментуючи резонансні заяви заступника голови української делегації Вітольда Фокіна щодо особливого статусу Донбасу й амністії в ОРДЛО.

"Я не думаю, що це буде плюс, якщо говоритиме одна людина. Інформації стане менше, а не більше. Але вже призначена людина, залишилося одне узгодження. Я не можу її назвати, оскільки остаточно немає підтвердження. Вже завтра я не зможу коментувати, а коментуватиме інша людина", - розповів він.

Читайте також: Відновлення Донбасу: економіст пояснив, чи спрацює план Фокіна

Популярні відео

При цьому Гармаш висловив думку, що позиція делегації не може бути загальною, оскільки "делегація - це, насамперед, майданчик для діалогу між собою".

"Зараз усі говорять про те, що Фокін війни не побачив, а сьогодні були опубліковані дані соцопитування "Демократичних ініціатив" і Центру Разумкова, де 40% жителів України не бачать війни з Росією. Чого ми хочемо від людини похилого віку, якому 87 років?", - додав він.

Читайте також: Все поставили з ніг на голову: Порошенко про переговори щодо Донбасу

Раніше заступник голови української делегації в ТКГ щодо Донбасу Вітольд Фокін запропонував організувати вільну економічну зону на Донбасі, а також оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу ОРДЛО. Також Фокін хоче бачити на Донбасі миротворців ООН

У Верховній Раді вимагають відкликати Вітольда Фокіна з Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. 29 вересня нардепи викликали його до Верховної Ради і зажадали пояснити свої висловлювання. Фокін після візиту в парламент заявив, що у нього немає "жодного підтвердження, що там (на Донбасі - ред.) ведеться війна між Росією і Україною".

Джерело Україна 24 Теги