Уряд все прорахував: Шмигаль про тонкощі бюджету-2021

Прем'єр-міністр розповів, на що прийдешнього року виділять гроші

Уряд все прорахував: Шмигаль про тонкощі бюджету-2021

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі каналу "Україна 24" розповів, який бюджет на 2021 рік готує уряд.

"Ми подали проєкт бюджету до Верховної Ради та чекаємо першого читання. Ми ведемо переговори і з ВР, і з профільними комітетами, і з міжнародними партнерами про виконання та перспективи бюджету.

На дороги закладено 150 млрд, це більше, ніж було поточного року, це безпрецедентно багато. Крім доріг, буде продовжений проєкт "Велике будівництво" і у сфері освіти, і у сфері культури. Ми додамо музеї, театри, замки, реставраційні роботи. Це дуже оживляє економіку", — сказав він.

Читайте також: "Слуга народу" назвав дві головні проблеми проєкту держбюджету

Популярні відео

Читайте також: Доля цін в Україні у руках НБУ – економіст назвав два варіанти

Прем'єр запевнив, що уряд прорахував шлях, необхідний для відновлення економіки.

"Ми прораховували вкладення грошей, зокрема й частини грошей з фонду боротьби з COVID-19 та його наслідками. А наслідки — економічна криза, в яку потрапив світ, і в тому числі Україна. Боротьба з цією кризою — це стимулювання і зростання економіки. Нічого кращого, ніж стимулювати будівництво інфраструктури, щоб створити додаткові (робочі — ред.) місця, наповнити бюджет, дати поштовх розвитку супутніх галузей, немає. Тому ми пішли цим шляхом, він прорахований і себе виправдовує.

Ми отримали менше просідання економіки, і прийдешнього року я впевнений у стабільному економічному зростанні, який вже проявився в 3 і 4 кварталі. Поступово економіка відновлюється", — сказав він.

Читайте також:Курс долара до кінця року і в 2021-му: економіст дав прогноз

Також Шмигаль розповів, що буде з соцвиплатами та дефіцитом бюджету.

"Держава однозначно, точно і повною мірою виконуватиме свої соціальні зобов'язання й виплачувати пенсії, субсидії та інші соціальні виплати. На це вистачить бюджету, це захищені статті, вони в будь-якому випадку виплачуватимуться.

Дефіцит бюджету плановий, поточного року 7,5%, в наступному зменшується до 6%, і він планово має джерела покриття. Це позикові кошти, поліпшення адміністрування податків і митних платежів. Ми робимо все, щоб прибрати корупцію на митниці, що дасть додаткове наповнення бюджету і допоможе скоротити дефіцит. Плюс внутрішні та зовнішні позики, це стандартний інструмент", — сказав він.

Раніше інвестиційний банкір Сергій Фурса розповів, що дефіцит, закладений в бюджет, може спровокувати запуск друкарського верстата.

Джерело Україна 24 Теги