"Зелені чоловічки" в Криму: екснардеп розповів, чому Україна не ввела воєнний стан

Андрій Тетерук пояснив тонкощі введення воєнного стану в Україні

"Зелені чоловічки" в Криму: екснардеп розповів, чому Україна не ввела воєнний стан

Екснардеп Андрій Тетерук розповів в ефірі каналу "Україна 24", чому в 2014 році в.о. президента Олександр Турчинов (який на той момент був головою Верховної Ради та за Конституцією мав виконувати обов'язки президента після втечі Віктора Януковича) не ввів воєнний стан після окупації Криму.

"Відповідно до Конституції та чинного законодавства в обов'язки президента як верховного головнокомандувача в разі доповідей про загрозу національній безпеці або інших ситуаціях, які можуть загрожувати життю та здоров'ю українців, збирається засідання РНБО, де обговорюються наслідки та можливі варіанти розвитку подій. Одна з можливостей — введення або надзвичайного, або воєнного стану. Це стосується певного обмеження прав і свобод громадян", — сказав він.

Читайте також: Це була стихійна дія — журналіст пояснив, чому Україна не воювала за Крим

Популярні відео

Екснардеп пояснив, що сам Турчинов цього зробити не міг.

"Оцінюючи небезпеку, яка склалася в лютому 2014 року, Олександр Турчинов порушив це питання на засіданні РНБО, оцінюючи можливість затвердження Верховною Радою. Відповідно до Конституції президент одноосібно його не вводить, має бути рішення РНБО, яке він як очільник стверджує і подає на затвердження до парламенту. Впродовж 48 годин парламент повинен терміново зібратися і ухвалити або відхилити рішення", — сказав він.

Раніше Тетерук розповів, чому Україна в 2014 році не змогла захистити Крим від окупації Росією.

Джерело Україна 24 Теги