Реакція правильна – дипломат про нюанс у відповіді України на інавгурацію Лукашенка

Дуже правильно, що реакція України не була першою, заявив Левченко

Реакція правильна – дипломат про нюанс у відповіді України на інавгурацію Лукашенка

Дипломат, експосол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині Олександр Левченко в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував реакцію України на «таємну» інавгурацію президента Білорусі Олександра Лукашенка.

«Реакція, озвучена головою МЗС Кулебою – ми не були першими, і це дуже правильно. Щодо формулювання, зверніть увагу, деякі країни кажуть: ми не визнаємо. Формулювання наше не означає, що ми визнаємо. Трошки м’якше, і це правильно. Ми визначили таке: «не означає». А інші кажуть: «не визнаємо». Литва більш строге формулювання обрала, що і зрозуміло», - зазначив дипломат.

Читайте також: Інавгурація Лукашенка: опозиція в Білорусі відповіла флешмобом

Популярні відео

Але, за його словами, важливо дочекатися реакції Офісу президента України.

«Подивимося ще й на реакцію Офісу президента, все-таки говориться про комунікацію на рівні глави держави. Якщо все буде підтверджено з таким формулюванням, то це означає, що двосторонні відносини продовжуються, тому що ця інавгурація не впливає на наші торгово-економічні, культурно-гуманітарні зв’язки, та навіть військово-політичні контакти. Можливо, комунікація на рівні глав двох держав матиме свою специфіку поки що», - заявив Левченко.

23 вересня міністр закордонних справ України Микола Кулеба зазначив, що «інавгурація» Лукашенка не означає його визнання президентом Білорусі».

Читайте також: Росію не покликали на міжсобойчик - журналіст про інавгурацію Лукашенка

Зазначимо, що пряма трансляція інавгурації Олександра Лукашенка, як це передбачено законом Білорусі, не проводилася. Офіційні ЗМІ стверджують, що інавгурація не проводилася таємно, а офіційний телеграм-канал згодом опублікував відео, де Лукашенко складає присягу.

Білоруський публіцист Володимир Некляєв в ефірі телеканалу "Україна 24" порівняв інавгурацію президента Білорусі Олександра Лукашенка з коронацією злодія в законі.

 
Джерело Україна 24 Теги