Доля безвізу з ЄС – у "Слузі народу" розповіли деталі

Європейські інституції моніторять ситуацію в Україні, заявила Ясько

Доля безвізу з ЄС – у "Слузі народу" розповіли деталі

Нардепка з фракції «Слуга народу» Єлизавета Ясько  в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла, чи загрожує Україні втрата режиму безвізу з ЄС через нещодавнє голосування Верховної Ради за комісію з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Євроінтеграція – це такий процес, який містить зобов’язання також з нашої української сторони. І розбудова антикорупційних органів, боротьба з корупцією є дуже важливими. Тому, коли ми голосували за склад комісії САП, у нас не було єдності у фракції. Це сигнал, що у нас інколи немає узгодженості – і цей сигнал не дуже добрий для ЄС», - зазначила Ясько.

Читайте також: Україна і безвіз: юрист порадив європейцям пити заспокійливе

Популярні відео

При цьому, за її словами, наразі немає підстав для скасування безвізу або серйозніших проблем у відносинах з ЄС.

«Говорити про якусь загрозу безвізу, про якісь серйозні проблеми зараз не треба. Це питання просто зараз знаходиться на моніторингу. Але ми мусимо також знати й пам’ятати, що є низка європейських інституцій, які зараз постійно моніторять ситуацію в Україні. І, звичайно, якщо щось помічають, то висловлюють своє занепокоєння», - заявила нардепка.   

Читайте також: "Ми саджаємо щодня": Венедіктова про резонансні справи

Як відомо, Верховна Рада 17 вересня своєю постановою визначила 7 представників конкурсної комісії, які обиратимуть нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Низка європейських держав і Всесвітній банк звернулися до керівництва України й висловили стурбованість щодо кандидатур деяких членів комісії.

Прозоре обрання нового глави САП є одним з критеріїв надання Україні макрофінансової допомоги Євросоюзу. Також це є одним з критеріїв у питанні можливого призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

Джерело Україна 24 Теги