"Оптимальний варіант для Донбасу": в ТКГ пояснили, чого хоче Фокін

Миротворці ООН на Донбасі здатні вирішити низку проблемних питань, вважає Сергій Гармаш

"Оптимальний варіант для Донбасу": в ТКГ пояснили, чого хоче Фокін

Миротворці ООН на Донбасі можуть створити перехідні умови для проведення місцевих виборів в ОРДЛО і взяти під контроль кордон з Росією.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів член української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Сергій Гармаш, коментуючи відповідну ідею заступника глави делегації Вітольда Фокіна.

"Сама ідея не нова... Є поняття міжнародних тимчасових адміністрацій. Воно давно обговорюється, і Україна виступала з такою ініціативою з трибуни ООН. Це рішення блокується Росією, яка є членом Ради безпеки. Хоча, на мій погляд, це було б оптимальним варіантом - якщо ми не говоримо про військове звільнення, то хтось повинен створити перехідні умови для можливості проведення там виборів. Хтось повинен закрити кордон", - розповів Гармаш.

Читайте також: "Вони готуються": бійці ЗСУ розповіли про дивну активність бойовиків на Донбасі

За його словами, згідно з Мінськими угодами, Україна отримує кордон тільки після виборів, "але там ніде не написано, що міжнародні миротворці не можуть отримати його раніше, щоб провести вибори".

При цьому учасник переговорів підкреслив, що ідея Фокіна є його приватною думкою, оскільки подібні рішення повинні обговорюватися на рівні лідерів країн "нормандської четвірки" і Ради безпеки ООН.

Читайте також: Переговори щодо Донбасу: нардеп назвав головну помилку України

Раніше заступник глави української делегації в ТКГ по Донбасу Вітольд Фокін заявив, що в ОРДЛО потрібно ввести миротворців ООН для проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

Український дипломат Костянтин Єлісєєв в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що для досягнення цієї мети Україна повинна ініціювати тиск на Росію в ООН.

Джерело Україна 24 Теги