Все поставили з ніг на голову: Порошенко про переговори щодо Донбасу

П'ятий президент зазначив, що дорожня карта Мінського процесу не виконується

Все поставили з ніг на голову: Порошенко про переговори щодо Донбасу

П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко розкритикував нинішню позицію України на переговорах щодо Донбасу.

"У чому полягала ініціатива Порошенка? Ми повинні були забезпечити дорожню карту Мінського процесу, яка називається security first - спочатку безпека, спочатку виведення військ, спочатку ОБСЄ на кордоні. Саме це згадується у другому протоколі "Мінська". Спочатку виведення важкої техніки і артилерії, спочатку роззброєння незаконних збройних формувань, введення суверенітету і діяльності політичних партій, тільки потім політичний процес. Вони все поставили з ніг на голову", - заявив він в інтерв'ю телеканалу "34".

Читайте також: В України залишилося мало часу на повернення Донбасу — експерт

Порошенко також зазначив, що його ідеєю було негайне введення в ОРДЛО миротворців з мандатами ООН.

"Я домовився про це з президентом США ще на початку його каденції, нас підтримала Ангела Меркель, Олланд, Макрон, британці. Ми провели цю позицію. І навіть Путін змушений був під таким тиском погодитися. Протягом 1,5 року вилучили цей мандат з лексикону, і тільки вчора представники ТКГ сказали, що побачили, що не можна без цього обійтися", - заявив він.

Порошенко ініціює відкликання з переговорів Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу заступника голови української делегації Вітольда Фокіна.

"Ми зареєстрували петицію про необхідність змін у складі ТКГ щодо відкликання пана Фокіна з позиції в групі, і далі будемо охороняти державні інтереси України в протидії російській агресії і руху до ЄС і НАТО", - заявив він.

Раніше заступник голови української делегації в ТКГ Вітольд Фокін заявив, що в ОРДЛО потрібно ввести миротворців ООН для проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

Читайте також: Віцепрем'єр про звільнення Донбасу: "Не треба боятися амністії"

Популярні відео

Нагадаємо, п'ятий президент України Петро Порошенко також запропонував компенсувати українським військовим на Донбасі нібито штрафи за вогонь у відповідь по бойовиках ОРДЛО.

Джерело Україна 24 Теги