"Козаку вірять, а своїм ні": Резніков про любителів "зради" щодо Донбасу

Віцепрем'єр розповів, чого насправді потребує російська сторона та чи є "зрада" в постанові про вибори

"Козаку вірять, а своїм  ні": Резніков про любителів "зради" щодо Донбасу

Віцепрем'єр-міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков розповів в ефірі каналу "Україна 24" про проблеми з постановою Верховної Ради про вибори та складнощі у переговорах щодо Донбасу.

"Навіть Козак (представник президента РФ у Тристоронній контактній групі — ред.) у своїх намаганнях продискутувати постанову парламенту про вибори жодним словом не ставить питання про проведення виборів 25 жовтня в ОРДЛО. Взагалі про це мова не йде, тому що вони розуміють, що вони не готові. Тому, чому наші ЗМІ пишуть: ой все пропало, зрада-зрадонька налетіла, вони хочуть провести вибори в ОРДЛО. Та неправда це. Вони іншого хочуть.

Коли сьогодні говорять, що росіяни вимагають проведення виборів в ОРДЛО – це нісенітниця. Чомусь деякі наші ЗМІ та нардепи легше вірять кремлівській пропаганді та посилаються на виступ Козака… таке враження, що вони Козаку вірять, а своїм не вірять", — сказав він.

Читайте також: Вибори на Донбасі: Разумков заявив, що змінювати постанову Ради немає сенсу

Резніков пояснив, що справа лише в одному пункті документу.

"Вони вчепилися тільки в одну річ: в пункті 4 постанови ВР народні депутати вставили пункти, які розширюють, за яких умов колись там у майбутньому будуть проводитися вибори в ОРДЛО. І вони фактично переписали всі умови Мінських  угод, але додали один дуже важливий нюанс – питання черговості взяття контролю над кордоном між Україною та Росією з боку українського уряду та непроведення виборів. Оскільки, на жаль, в пункті 9 сказано, що спочатку проводяться вибори, а на наступний день після виборів починається взяття контролю над кордоном і завершується після повного та всеосяжного врегулювання", — сказав він. 

Читайте також: Ми домовлялися з Росією - в "Слузі народу" прояснили долю виборів на Донбасі

Віцепрем'єр розповів, під яким саме приводом російська сторона вирішила поскаржитися на постанову Верховної Ради.

"Росіяни поставили під сумнів і сказали: о, це вперше український вищий законодавчий орган сказав, що ні, спочатку кордон, а потім вибори. Політично ми такі заяви робимо давно. Але тут росіяни кажуть: якщо ви змінили сьогодні рішенням парламенту своє бачення Мінських угод, тоді питання, ви денонсували Мінські угоди, ви з них виходите? Якщо так, тоді який сенс вести перемовини щодо інших напрямів. Ми їм відповідаємо: ні, ми не денонсували, ми не виходимо, працюймо далі, не маніпулюйте. Але у російської делегації разом з їхніми проксі стоїть сьогодні завдання – затягувати цей процес, — сказав він.

Популярні відео

Читайте також: Переговори щодо Донбасу: нардеп назвав головну помилку України

Раніше голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до Верховної Ради з пропозицією перевірити постанову про проведення місцевих виборів на відповідність закону про місцеве самоврядування та Мінським угодам.

Це стало результатом ультиматуму російської сторони. Росію обурив пункт постанови, де зазначено, що місцеві вибори в ОРДЛО можуть відбутися лише після повернення Україні контролю над кордоном на Донбасі. Даний пункт суперечить Мінським домовленостям, де повернення кордону Україні передбачається лише після виборів.

Джерело Україна 24 Теги