Безвіз в України не відберуть – політолог назвав причину

Експерт розповів про правову колізію зі звільненням директора НАБУ

Безвіз в України не відберуть – політолог назвав причину

Питання зі звільненням голови НАБУ Артема Ситника створило протиріччя між рішенням суду та Конституцією. Про це розповів політолог Ігор Рейтерович в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми маємо дуже серйозну колізію. З Разумковим (голова Верховної Ради — ред.) тут можна погодитись, що Рада нічого не може зробити, тому що є Конституція. І виходить, що рішення Конституційного суду певною мірою вступає в протиріччя з тим, що записано в Конституції. І суд мав це в тому числі вирішити. Він цього не зробив. Тобто судді сказали "А", а треба ще сказати "Б". Ви запропонуйте, як вийти з цієї колізії. Тому що дійсно Ситник може працювати й далі", — сказав він.

Читайте також: "Посада - не приватна власність": Венедіктова про відставку топ-чиновника

На думку політолога, ця колізія навряд чи стане причиною позбавлення України безвізового режиму з ЄС.

"Я вважаю, що всі справи, відкриті НАБУ, будуть продовжені. Закон не має зворотної сили. Чим швидше це буде зроблено (вихід з колізії – ред.), тим краще. Тому що певний тиск з боку наших європейських партнерів є. Ми його знаємо і про нього говоримо. Я не думаю, що у нас відберуть безвіз чи не дадуть кредит.

Розмови ідуть, але цього не буде з однієї простої причини: я впевнений, що рано чи пізно, краще раніше буде ухвалене компромісне рішення і в Офісі президента, і у Верховній Раді, і буде якась кандидатура, яка влаштовуватиме всіх, в тому числі наших партнерів, і ми будемо зберігати усі напрацювання, які були раніше", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також: Незаконна й ганебна - адвокатка про справу проти формули "Роттердам +"

Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ в 2015 році.

Також КСУ визнав неконституційними низку положень закону про НАБУ. Йдеться про повноваження президента України щодо формування НАБУ, а також призначення і звільнення директора Бюро.

Джерело Україна 24 Теги