Вибори на Донбасі: Разумков заявив, що змінювати постанову Ради немає сенсу

Зміни до постанови поставлять під сумнів легітимність виборів, зазначив спікер

Вибори на Донбасі: Разумков заявив, що змінювати постанову Ради немає сенсу

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив про неможливість скасування в постанові про місцеві вибори в Україні пункту щодо виборів в ОРДЛО.

"Постанова (Ради про вибори – ред.) ніяк не пов’язана з Мінськими угодами. Її можна по-різному трактувати, але вибори згідно з Мінськими угодами – це 9-й пункт. Я не впевнений, що ми сьогодні можемо говорити, що в повному обсязі виконані 8 попередніх. Тому зараз говорити, що постанова чомусь, комусь заважає, м’яко кажучи, не зовсім коректно", - заявив він.

Читайте також: Вибори на Донбасі: скільки "слуг народу" готові внести правку до постанови Ради

Разумков нагадав, що постанова була ухвалена Радою відповідно до закону України, який говорить про те, що ВР оголошує місцеві вибори не пізніше, ніж за 90 днів до дати виборів.

"Сьогодні вносити будь-які зміни до цієї постанови – це піддати сумніву легітимність проведення виборів на всій території держави, тому що це суперечитиме чинному законодавству", - пояснив спікер Ради.

Популярні відео

Разумков розуміє, що сьогодні неможливо провести вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу:

"Організаційно це неможливо сьогодні зробити, вони не можуть відбутися за українським законодавством, там немає доступу всіх політичних партій та сил, які зареєстровані в Україні, там, на жаль, не працює свобода слова, головне, що там будуть не вибори, а призначення тих чи інших людей. Цей підхід суперечить демократичним нормам, до яких ми з вами звикли. Це не може відбуватися під дулами кулеметів".

Спікер парламенту також відкинув звинувачення в тому, що Рада начебто не зацікавлена в мирі на Донбасі:

"Мені починають говорити, що якщо ВР цього не зробить, то ВР не бажає миру. ВР багато разів доводила, що вона робить все для того, аби досягти миру. ВР неодноразово в останню мить була точкою балансу, точкою спасіння держави… З іншого боку, якщо хтось вважає, що він може організувати вибори на тимчасово окупованих територіях, він може це спробувати продемонструвати особистим прикладом. Поки ні від кого, кому я це говорив, я не почув пропозиції: давайте я цим займусь".

Читайте також: Ми домовлялися з Росією - в "Слузі народу" прояснили долю виборів на Донбасі

Раніше голова української делегації в ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук звернувся до Верховної Ради з пропозицією перевірити постанову про проведення місцевих виборів на відповідність закону про місцеве самоврядування та Мінським угодам.

Це стало результатом вимоги російської сторони. Росія незадоволена пунктом постанови, де вказано, що місцеві вибори в ОРДЛО можуть відбутися тільки після повернення Україні контролю над кордоном на Донбасі. Даний пункт суперечить Мінським домовленостям, де повернення кордону України передбачається тільки після виборів.

Джерело Україна 24 Теги