Нардепи його не захищатимуть: Разумков про скандал зі "слугою народу"

Олександр Юрченко завдав репутаційного удару партії влади, зазначив спікер парламенту

Нардепи його не захищатимуть: Разумков про скандал зі "слугою народу"

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував корупційний скандал з нардепом від "Слуги народу" Олександром Юрченком.

"Якщо людина це зробила – це не означає, що інші нардепи такі самі, це перше. А друге, ну, якщо він винен і не побоювався, то, мабуть помилявся, саме тому ми сьогодні про це говоримо. І про ефективність правоохоронних органів, антикорупційних органів. Якщо ми говоримо, з якої фракції – тут, насправді, непринципово для мене, як для голови ВР, і як для людини: з будь-якої фракції корупціонер – є корупціонер", - заявив Разумков.

Читайте також: Чиста провокація - "слуга народу" про гучний скандал з нардепом

За словами спікера Ради, Юрченко повинен понести відповідальність в повному обсязі, якщо його провина буде визнана судом.

"Ні я, і я впевнений, ні інші нардепи його не захищатимуть. Станом на сьогодні, на жаль, іншого механізму як скласти з себе повноваження нардепа, не передбачено. Або за рішенням суду. Хоча в прикладах роботи ВР були моменти, коли нардеп був запідозрений у тих чи інших діяннях – він складав з себе депутатські повноваження і захищав себе. Станом на сьогодні Юрченко таких рішень не приймав. Від нього до мене таких заяв не надходило", - пояснив він.

Популярні відео

Разумков додав, що для Юрченка має бути персональна відповідальність:

"Найперше, це буде відповідальність нардепа, який порушив закон. А з іншого боку, це дійсно репутаційно погано для партії влади, фракції монобільшості. Це не означає, що всі такі. Але в рамках виборчої кампанії буде використовуватись і опонентами "Слуги народу". Але, наскільки я знаю, фракція "Слуга народу" засудила ці дії. І іншого сприйняття цієї ситуації об’єктивно бути не може".

Читайте також: Потрібен новий "Трускавець": політолог про скандал зі "слугами народу"

Раніше генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала клопотання про утримання під вартою Олександра Юрченка. 13 вересня НАБУ викрило на хабарі, який нібито призначався Юрченку, його помічника, якого 15 вересня взяли під арешт. Юрченко подав заяву про виключення з фракції.

Нагадаємо, в ефірі каналу "Україна 24" голова фракції Давид Арахамія сказав, що депутати "Слуги народу" не зможуть нормально голосувати, якщо за скандали їх виганятимуть із фракції.

Джерело Україна 24 Теги