"Йде зґвалтування народу": нардеп пояснив заяву Ради щодо Білорусі

У Раді не можуть визнати результати нечесних виборів, зазначив Олексій Гончаренко

"Йде зґвалтування народу": нардеп пояснив заяву Ради щодо Білорусі

 

Заява Верховної Ради із засудженням подій у Білорусі не є втручанням у її внутрішні справи.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

"Якщо ви йдете по дорозі, а поруч з вами хтось б'є дитину або жінку - це абсолютно коректний приклад, тому що там вбивають людей, стріляють, там просто йде зґвалтування всього народу - і в таких умовах ви повинні або втрутитися, якщо ви чоловік, або хоча б викликати поліцію. Це нормально. А просто пройти повз і сказати, що мене це не обходить - це ненормально", - зазначив Гончаренко.

Читайте також: Люди сміються з Лукашенка - журналіст про протести в Білорусі

За його словами, в Раді не можуть визнати результати "нечесних, недемократичних, невільних виборів".

"Крім того, всі країни-сусіди - Латвія, Литва, Польща, Європарламент - зробили саме такі заяви з фактом невизнання виборів. На жаль, Верховна Рада не змогла остаточно і ясно назвати речі своїми іменами. Україна має вести наступальну політику, ми повинні були запропонувати Київ як майданчик для діалогу, ми можемо його надати", - заявив нардеп.

Читайте також: Журналіст назвав наступну ціль Путіна після Білорусі

Депутати Верховної Ради 15 вересня підтримали постанову про ситуацію в Білорусі: 228 голосів "за". У документі йдеться про те, що вибори в країні були сфальсифіковані, засуджується насильство проти активістів. Також Україна приєднується до позиції ЄС, зокрема і щодо санкцій.

Нагадаємо, лідер білоруського руху "За свободу" Юрій Губаревич в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як учасники протестів у Білорусі розраховують перемогти президента Олександра Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги