Захід попередив Україну: політолог пояснив, чи є загроза для безвізу

Експерт прокоментував скандал навколо конкурсної комісії з призначення голови САП

Захід попередив Україну: політолог пояснив, чи є загроза для безвізу

Погрози Україні позбавити її безвізового режиму та фінансової підтримки Заходу є думкою окремих європейських політиків, але не відображають позицію Євросоюзу.

Таку думку в ефірі телеканалу "Україна 24" висловив політолог Олег Постернак, коментуючи невдоволення західних партнерів України з приводу формування комісії з призначення голови антикорупційної прокуратури.

"У нас є певна активістська надбудова, куди входять представники різних громадських організацій, які афільовані з деякими західними кредитними структурами. Вони починають писати послам "Великої сімки", в МВФ, ЄБРР, Європейський парламент, що буцімто в них є претензії до кандидатур, які увійшли до конкурсної комісії. У наших партнерів починається занепокоєння - класична фраза, яка уособлює позицію Євросоюзу і стала історичним мемом", – зазначив експерт.

Читайте також: "Ми саджаємо щодня": Венедіктова про резонансні справи

Популярні відео

За словами політолога, представники Євросоюзу мають право висловити свою думку, але вона не є думкою всього Євросоюзу.

На запитання, чи є такі заяви щодо безвізу думкою окремих європейських політиків, Постернак відповів:

"Так. Право на висловлення думки має кожен. У нас вільний демократичний процес, тим паче в системі міжнародних відносин, але Україні відповідати за це. Зараз є комісія, буде, найімовірніше, призначений спеціалізований прокурор найближчим часом, буде вирішено питання щодо НАБУ. Це питання буде унормовано відповідно до суверенного права українського парламенту".

Читайте також: Венедіктова пояснила, чого не мають права робити українські правоохоронці

Як відомо, Верховна Рада 17 вересня своєю постановою визначила 7 представників конкурсної комісії, які обиратимуть нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Низка європейських держав і Всесвітній банк звернулися до керівництва України й висловили стурбованість щодо кандидатур деяких членів комісії.

Прозоре обрання нового глави САП є одним з критеріїв надання Україні макрофінансової допомоги Євросоюзу. Також це є одним з критеріїв у питанні можливого призупинення безвізу з боку Євросоюзу.

Джерело Україна 24 Теги