Люстрація була несправедливою — заступник голови ДБР назвав причини

Олександр Бабіков розповів, що йому не подобається в процесі люстрації в Україні

Люстрація була несправедливою — заступник голови ДБР назвав причини

Люстрація в Україні була проведена неправильно, заявив перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков в ефірі каналу "Україна 24".

"Висловлю свою особисту думку щодо люстрації. Під час запровадження люстрації не було використано принцип запровадження індивідуальної відповідальності особи. Це надзвичайно неправильний підхід. Оскільки відбулась ситуація, коли були обмежені конституційні, трудові та інші права осіб без встановлення факту неправомірності дій, неналежного виконання обов’язків тощо", — сказав він.

Читайте також: Зеленський в курсі: Саакашвілі розповів про план боротьби з бюрократами

Популярні відео

Бабіков пояснив, що саме йому не подобається у люстрації.

"Ви говорите про доволі широку люстрацію в Україні. На той час була така політична воля. Проте я вважаю несправедливим, коли особа, яка займала керівну посаду, була позбавлена можливості працювати на будь-якій посаді в державному апараті. При цьому чомусь депутатом Верховної Ради можна бути, головою обласної ради можна бути, а рядовим фахівцем ні. Якщо ви вже вирішили застосувати люстрацію за таким принципом, без індивідуальної відповідальності, тоді жодна особа, яка підпадала, не мала займати жодну посаду в органах місцевої влади, місцевого самоврядування", — сказав він.

Читайте також: Скандали зі "слугами народу": Арахамія пояснив, чи варто виганяти нардепів з фракції

Нагадаємо, люстрація — це встановлена законом України "Про очищення влади" або рішенням суду заборона окремим особам обіймати певні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Питання люстрації набуло актуальності у 2014 році після усунення від влади президента Віктора Януковича внаслідок масових громадських протестів. Вона була однією з вимог учасників Євромайдану.

Джерело Україна 24 Теги