Росія влаштувала істерику: член ТКГ щодо проблеми у переговорах по Донбасу

Те, що Росія в ТКГ висуває Україні ультиматум через вибори - це просто привід, заявив Гармаш

Росія влаштувала істерику: член ТКГ щодо проблеми у переговорах по Донбасу

Журналіст, представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому російська делегація в ТКГ блокує переговори по Донбасу.

«Постанова Верховної Ради щодо виборів - це просто привід. Тому що там дійсно є пункт 4, де записано пряме порушення Мінських угод про те, що спочатку кордон, а потім проводяться місцеві вибори. Наш президент на останній «нормандській зустрічі» в Парижі заявляв те саме, що для нас цей пункт неприйнятний, і тоді Путін істерик не влаштовував, нічого не відбувалося. Росія в робочому порядку поставилася до цієї проблеми, як і всі лідери нормандської четвірки», - заявив журналіст.

Читайте також: "Україна сказала - вибори відбудуться": Кравчук про Донбас

За його словами, нинішня «істерика» російської делегації - це тільки привід заблокувати переговори.

«Те, що зараз вони влаштували істерику й висувають нам ультиматуми - це просто привід. Насправді для них непринципово, є там цей пункт чи ні, тому що вибори там (в ОРДЛО - ред.) ніхто не збирається проводити. Ось така мета блокування переговорного процесу», - зазначив Гармаш.

Читайте також: Вибори на Донбасі: в Раді розповіли, яку відповідь дадуть на звернення Кравчука

Раніше голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до Верховної Ради з пропозицією перевірити постанову про проведення місцевих виборів на відповідність закону про місцеве самоврядування та Мінським угодам. Це стало результатом ультиматуму російської сторони, яку не влаштував пункт постанови про проведення місцевих виборів тільки на підконтрольних Україні територіях Донбасу. Російська сторона пригрозила заблокувати всі переговори, якщо цей пункт не буде змінений.

Джерело Україна 24 Теги