Треба відкрити дорогу — Кравчук щодо постанови про місцеві вибори

Глава української делегації в ТКГ розповів, як Росія вимагала перегляду постанови про вибори

Треба відкрити дорогу — Кравчук щодо постанови про місцеві вибори

Експрезидент, голова української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Леонід Кравчук розповів в ефірі каналу "Україна 24" про своє звернення до Верховної Ради, в якому просив розглянути постанову про проведення виборів.

"Я просив Верховну Раду не змінювати, щось робити інше, а просто просив у своєму зверненні розглянути питання про відповідність рішень Мінського формату щодо постанови Верховної Ради про ці вибори. Підкреслюю: розглянути питання. Це не доручення або ультиматум, а просто прохання. Рада розгляне — її право, не розгляне — її право. Але підкреслю: для того, щоб рухатися вперед, треба відкрити дорогу", — сказав він.

Читайте також: Вибори на Донбасі: в Раді розповіли, яку відповідь дадуть на звернення Кравчука

Популярні відео

За словами Кравчука, російська сторона зациклилася на постанові про вибори.

"Це штучно прив'язане питання. Скажімо, обмін полоненими не пов'язаний з постановою Верховної Ради про вибори, це очевидно, але сторона Росії та ОРДЛО поставила в залежність будь-які наші кроки вперед в будь-якому питанні саме від постанови Верховної Ради. І я, коли говорив з людьми, які були в Берліні, вони говорили, що це було пекло. Це питання не сходило з порядку денного. Залежність всіх проблем саме від постанови Верховної Ради.

Тому, так чи інакше, нам треба привести постанову у відповідність, я підкреслюю, не відповісти на запитання або розв'язати питання, які хочуть Росія та ОРДЛО, а привести у відповідність, щоб не було підстав тій стороні блокувати наші наступні кроки", — сказав він.

Нагадаємо, раніше голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до Верховної Ради з пропозицією перевірити постанову про проведення місцевих виборів на відповідність закону про місцеве самоврядування та Мінським угодам. Це стало результатом ультиматуму російської сторони, яку не влаштував пункт постанови про проведення місцевих виборів тільки на підконтрольних Україні територіях Донбасу. Російська сторона пригрозила заблокувати всі переговори, якщо цей пункт не буде змінений.

Джерело Україна 24 Теги