Крим засихає: у Зеленського назвали дві причини, чому воду не дадуть

Не можна подавати воду в Крим до деокупації, заявив Кориневич

Крим засихає: у Зеленського назвали дві причини, чому воду не дадуть

Постійний представник президента України Володимира Зеленського в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому Україна не постачатиме воду до окупованого Криму.

«Наша позиція і позиція багатьох колег з профільних органів, і МЗС, і Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій полягає в тому, що не можна подавати воду в Крим до деокупації півострова. Факторів ми з колегами наводимо дуже багато. Серед інших це те, що ми таким чином вирішимо головну проблему Росії як держави-окупанта, і нічого не буде стримувати її від подальшої мілітаризації нашого півострова та й усього Азово-Чорноморського басейну», - заявив представник Зеленського.

Читайте також: Гордон здивував відповіддю на запитання, чи вірить він у повернення Криму

Він наголосив, що, по-друге, згідно з нормами міжнародного права, саме Росія має забезпечувати окупований Крим водою.

«Росія – держава-окупант, окупація – це дорого. Ніхто не запрошував окупанта на нашу територію шість років тому. Відповідно, згідно з міжнародним гуманітарним правом, з четвертою Женевською конвенцією, це зобов’язання держави-окупанта», - зазначив Кориневич.    

Популярні відео

Читайте також: Нехай російські солдати п'ють ослячу сечу: Ляшко про воду для Криму

З 7 вересня в окупованому Криму ввели чергові обмеження по подачі води, зокрема, в Сімферопольському районі і Бахчисараї. Тепер жителі Криму можуть сходити в душ три години вранці і три години ввечері.

Як відомо, голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна може відновити водопостачання в анексований Крим, якщо там станеться гуманітарна катастрофа.

Нагадаємо, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що президент Росії Володимир Путін готовий "розміняти" Крим на Донбас.

Джерело Україна 24 Теги