"Бюджет 2021 нереалістичний": експерт вказав на недоліки проєкту

Анатолій Амелін розповів, у чому проблема нового проєкту державного бюджету

"Бюджет 2021 нереалістичний": експерт вказав на недоліки проєкту

Проєкт держбюджету на 2021 рік не можна назвати реалістичним. Таку думку висловив в ефірі каналу "Україна 24" керівник програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.

"Я не можу назвати бюджет реалістичним, тому що прогнози, на яких він базується, мають свою групу питань. Більш того, ми розуміємо, що зараз Кабмін анонсував підготовку стратегії економічного розвитку України до 2030 року, яка до кінця цього року має бути прийнята. І в рамках цієї стратегії повинна бути прийнята, як анонсував прем'єр Шмигаль, ціла група нормативних документів, які будуть стимулювати економічне зростання.

Даний бюджет, який зверстаний, на жаль, носить більш соціалістичний характер. Він не створює серйозних стимулів для розвитку економіки, для створення робочих місць, і для прискорення виходу України з кризи, в яку ми цього року потрапили", — сказав він.

Читайте також: Проєкт держбюджету-2021: політолог засмутив пенсіонерів

Популярні відео

Експерт вважає, що в бюджеті закладено занадто великий дефіцит, який не компенсується належним чином.

"Я його хочу розглядати як такий перший драфт. Той великий дефіцит бюджету, який закладений, я вважаю, зроблений некоректно. Я вважаю, потрібно більш збалансовано підходити до витрат державного бюджету. Є така група витрат... Будь-яка компанія, яка зіткнулася з кризою, починає оптимізувати витрати, починає економити й інвестує туди, де є найбільший ефект для економіки. Даний бюджет такі завдання не вирішує", — сказав він.

Раніше радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко заявив, що у 2021 році в бюджеті з'являться додаткові можливості для підвищення пенсій.

Джерело Україна 24 Теги