Переговори щодо Донбасу: в ТКГ пояснили резонансну вимогу Росії

Росія формально чіпляється до постанови про місцеві вибори в Україні, зазначив Сергій Гармаш

Переговори щодо Донбасу: в ТКГ пояснили резонансну вимогу Росії

Росія вимагає від України внести зміни до постанови про місцеві вибори на Донбасі, проте не зацікавлена ​​в їх проведенні. Замість цього Кремль намагається реалізувати в ОРДЛО придністровський сценарій.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш.

"Чомусь усі трактують вимогу Росії як вимогу провести вибори. Насправді це абсолютно не так. Росія причепилася чисто формально до однієї позиції в цій постанові, де говориться, що вибори не можуть пройти, поки Україна не контролюватиме свій кордон. Це дійсно пряме порушення Мінських угод, де в пункті 9 написано, що спочатку вибори, наступного дня початок передачі кордону. Тому питання про вибори й фізично неможливе 25 жовтня", - пояснив учасник переговорів.

Читайте також: "Робимо все, щоб прийшов мир": Єрмак підбив підсумки "нормандської зустрічі"

Популярні відео

Гармаш повідомив, що українська делегація в ТКГ пропонувала провести вибори в ОРДЛО 25 жовтня.

"Ми хотіли вписати цю дату. Вони відмовлялися, не хотіли, тому що до цього їм довелося б вивести війська, забезпечити умови безпеки. Вони не готові й не хочуть цього робити. У цьому випадку це була чисто формальна зачіпка для того, щоб звинуватити Україну в порушенні Мінських угод - раз, зірвати нормандську зустріч - два", - заявив він.

За словами члена ТКГ, у Росії "вже зрозуміли, що не вийде так, як написано в "Мінську" - особливий статус, вибори".

"Вони починають розігрувати придністровський сценарій - не києм, то палицею. Зберегти конфлікт, який не стріляє, але який завжди можна оживити", - підкреслив Гармаш.

Читайте також: Вибори на Донбасі: Єрмак спростував інформацію про "зобов'язання України"

Нагадаємо, Росія намагалася блокувати переговорний процес у ТКГ щодо Донбасу перед підготовкою зустрічі учасників "нормандського формату". У РФ висловили своє незадоволення постановою Верховної Ради про призначення місцевих виборів. У постанові йдеться про проведення виборів в ОРДЛО тільки після відновлення контролю над кордоном. Цей пункт суперечить Мінським угодам, які передбачають спочатку вибори, а потім передачу кордону.

Джерело Україна 24 Теги