"Забалакав Росію": в ТКГ розповіли, як Кравчук врятував переговори по Донбасу

Сергій Гармаш прояснив ситуацію навколо постанови про місцеві вибори в ОРДЛО

"Забалакав Росію": в ТКГ розповіли, як Кравчук врятував переговори по Донбасу

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу Леонід Кравчук "забалакав" Росію, яка погрожувала зірвати переговори через постанову про місцеві вибори в Україні.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

"Цілком можливо, що домовилися про розгляд постанови в парламенті. Але про те, що вона буде змінена - ані Єрмак, ані Козак не можуть вказувати нашій Верховній Раді, яке рішення приймати. Ситуація була критична, Росія була готова зірвати переговори взагалі, я був присутній при цьому. Дійсно Кравчук тоді врятував ситуацію тим, що пообіцяв розглянути. А що він ще міг пообіцяти? Він же не міг пообіцяти змінити цю постанову", - зазначив Гармаш.

Читайте також: Вибори на Донбасі: Єрмак спростував інформацію про "зобов'язання України"

Популярні відео

За словами учасника ТКГ, Росії не було чого сказати, тому їй довелося далі вести переговори.

"Він (Кравчук - ред.) розблокував на той момент ситуацію. Потім, вже на наступній ТКГ, на останній черговій 2 вересня, Росія вже більш жорстко ставила питання. Знову ж Кравчук сказав: "Я відправив, ось вам докази". Можна сказати недипломатично, але по суті - забалакав", - розповів він.

Читайте також: Переговори у "нормандському форматі": політолог розкрив хитрощі Росії

Нагадаємо, Росія намагалася блокувати переговорний процес у ТКГ щодо Донбасу перед підготовкою зустрічі учасників "нормандського формату". У РФ висловили своє незадоволення постановою Верховної Ради про призначення місцевих виборів. У постанові йдеться про проведення виборів в ОРДЛО тільки після відновлення контролю над кордоном. Цей пункт суперечить Мінським угодам, які передбачають спочатку вибори, а потім передачу кордону.

Джерело Україна 24 Теги