"Посада - не приватна власність": Венедіктова про відставку топ-чиновника

Генпрокурор вважає, що боротьбі з корупцією в Україні поки ніщо не загрожує

"Посада - не приватна власність": Венедіктова про відставку топ-чиновника

Можлива відставка директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника не вплине на відносини України з західними партнерами, оскільки НАБУ продовжить свою роботу без змін.

Про це заявила в ефірі телеканалу "Україна 24" Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

Коментуючи негативну реакцію Заходу на можливу відставку Ситника та загрози для боротьби з корупцією, генпрокурор зазначила:

"Чому підірвана (боротьба з корупцією - ред.)? Ми говоримо про інституції, давайте відокремлювати людей від інституцій. Ні в кого з нас немає приватної власності на ту посаду, яку ти обіймаєш. Тому питання не в прізвищах, питання в інституціях. Інституції безпосередньо повинні працювати абсолютно незалежно і так, як прописано в законі".

Читайте також: "Ми саджаємо щодня": Венедиктова про резонансні справи

Популярні відео

За її словами, "підстав у міжнародних партнерів переживати, що щось відбувається з інституціями, ніяких немає".

"Вчора в Конституційному суді було усне слухання. Що мене здивувало - викликали всіх правоохоронців. Правоохоронна система не може давати оцінку. Ми працюємо з фактажем. Я вважаю, що оскільки таке рішення Конституційного суду є, воно остаточне, має силу закону. Але, ухвалюючи рішення, судді справді не прописали механізм його реалізації. Цей недолік зараз треба виправити, або це повинен зробити КС, або Верховна Рада, тому що проблема є", - заявила Венедиктова.

Читайте також: "У справах Майдану потрібен громадський договір": Ірина Венедіктова про роботу ОГПУ

Нагадаємо, Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ, оскільки в Основному Законі не прописані відповідні повноваження очільника держави.

Також Конституційний суд почав розгляд подання 50 народних депутатів щодо конституційності закону "Про Національне антикорупційне бюро України".

Джерело Україна 24 Теги