Секретар РНБО оцінив заяви Фокіна і Кравчука щодо Донбасу

У Кравчука і Фокіна є певний досвід, зазначив секретар РНБО

Секретар РНБО оцінив заяви Фокіна і Кравчука щодо Донбасу

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про участь Леоніда Кравчука та Вітольда Фокіна в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу та про п’ять варіантів деокупації Донбасу.

«І Кравчук, і Фокін, які призначені в ТКГ, мають свою власну думку з тих чи інших питань. У них є певний досвід. Але треба розуміти, що це їхня позиція як людини, як громадянина. Чи це є позиція України – я не впевнений, з багатьох питань. Тому що я можу сказати: те, що сьогодні робить Зеленський, це відповідає рішенню РНБО від 5 грудня 2019 року», - заявив секретар РНБО.

Читайте також: Вхопилися, що "зрада" - експерт оцінив заяву Фокіна щодо Донбасу

За його словами, перед зустріччю в Парижі в «нормандському форматі» було засідання РНБО, де було розглянуто 5 варіантів ситуації, пов’язаної з деокупацією ОРДЛО.

«Зараз в роботі перший варіант – політико-дипломатичний шлях вирішення ситуації. Це коли працюють дипломати, політики. Ми маємо спробу домовитися з Росією, щоб вони пішли з нашої хати. Якщо нам це не вдасться, у нас є повне право перейти до інших варіантів», - зазначив Данілов.

Популярні відео

Раніше Вітольд Фокін заявив, що для припинення війни "потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу".

Леонід Кравчук заявляв, що в переговорах по Донбасу необхідно йти на поступки.

25 серпня Кравчук направив до Ради лист щодо зміни постанови про місцеві вибори. Кравчук пояснив, що написав листа через те, що Росія заблокувала переговори, вважаючи, що Верховна Рада повинна переглянути постанову (зокрема, пункт 4, де йдеться, що вибори в окремих районах Донбасу і Криму призначать окремо після виведення російських військ і відновлення суверенітету України), оскільки вона, на думку РФ, порушує Мінські домовленості.

Читайте також: "Шанс на завершення війни": в ТКГ відреагували на гучну заяву Зеленського

Нагадаємо, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, за яких умов президент Росії Володимир Путін готовий забрати свої війська з Донбасу.