Ядерна зброя не врятувала б Україну від Росії - Гордон назвав причину

Україна не могла утримувати ядерну зброю, заявив Гордон

Ядерна зброя не врятувала б Україну від Росії - Гордон назвав причину

Журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу «Україна 24» назвав правильним підписання Будапештського меморандуму у 1994 році.

«Про Будапештський меморандум я говорив з багатьма людьми, включаючи двох українських президентів - Леоніда Кравчука і Леоніда Кучму. Кравчук готував підписання цього меморандуму, а Кучма підписав його. І Кравчук, і Кучма вчинили абсолютно правильно. Україна не могла більше утримувати ядерну зброю», - зазначив журналіст.

Читайте також: Ексголова СБУ запропонував радикальний спосіб захиститися від Росії

Він наголосив, що на утримання зброї були потрібні величезні гроші, всі ключі були у Росії, всі запчастини виготовляла також Росія.

«Для тих, хто зараз говорить: от якби у нас була ядерна зброя, Росія б не напала - ну, ми не скористалися б цією ядерною зброєю. Ядерну зброю можна запускати через океан, грубо кажучи. А як запустити її в Росію? Це свою територію піддати ризику. Я вважаю, що країни-підписанти меморандуму обдурили Україну. І Росія, і США, і Велика Британія не виконали умови меморандуму», - заявив Гордон.

Популярні відео

Читайте також: Повторюємо помилку Януковича - Савченко про ідею Кравчука щодо Донбасу

Нагадаємо, ексголова СБУ Ігор Смешко в ефірі телеканалу "Україна 24" також заявив, що Україна не отримала б війну на Донбасі, якби у 2014 році дала відсіч російським окупантам у Криму.

 
Джерело Україна 24 Теги