"Це злочин": Сивохо пригрозив чиновникам, які скасували вибори на Донбасі

Чиновники викреслили 500 тис. українців з виборчого процесу, зазначив Сергій Сивохо

"Це злочин": Сивохо пригрозив чиновникам, які скасували вибори на Донбасі

Чиновники, які ініціювали скасування місцевих виборів у 18 територіальних громадах Донецької і Луганської областей, рано чи пізно будуть заслужено покарані.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" керівник "Національної платформи примирення і єдності" Сергій Сивохо.

"На Донбасі всі обурені тим, що ЦВК спільно з військово-цивільними адміністраціями створили цю ситуацію, незважаючи на логіку, мораль, Конституцію. Причому за класикою жанру - ЦВК киває на адміністрації, що це їх ініціатива, ВЦА розводять руками, що вони тільки рекомендують, а рішення ухвалює ЦВК", - підкреслив Сивохо.

Читайте також: Скасування виборів на Донбасі - експерт вказав на серйозний ризик

На його думку, безпека виборчого процесу тут зовсім ні до чого:

"У цих районах люди голосували весь час. Зрозуміти причину такого "кидка" нескладно, досить подивитися на бенефіціарів. З одного боку, це ВЦА, які продовжують спільно з виконавчою вертикаллю безконтрольно розпоряджатися коштами, не питаючи у місцевих громад про їхні бажання і пріоритети. З іншого - це вибори".

Як зазначив керівник "Національної платформи примирення і єдності", влада "за допомогою такої нехитрої маніпуляції викреслила 500 тис. українців з виборчого процесу, позбавивши базового конституційного права".

"Дехто вважає, що це посадовий злочин. Рано чи пізно чиновники, які скоїли цей злочин, будуть заслужено покарані", - додав він.

Читайте також: Будуть суди — політолог розповів про велику проблему з місцевими виборами

Нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня. Центрвиборчком за рекомендацією штабу ООС і обласних військово-цивільних адміністрацій скасував місцеві вибори в 10 громадах Донецької та 8 громадах Луганської області, розташованих вздовж лінії фронту.

Раніше політолог Олександр Антонюк в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив причини скасування виборів на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги