Будуть суди — політолог розповів про велику проблему з місцевими виборами

Ігор Рейтерович розповів про можливості судів за право участі в місцевих виборах на Донбасі

Будуть суди — політолог розповів про велику проблему з місцевими виборами

Про головну проблему непроведення виборів на Донбасі розповів в ефірі каналу "Україна 24" політолог Ігор Рейтерович. Зокрема, він відповів на запитання, чи можливі суди за право голосувати на підконтрольній території Донбасу.

"Думаю, потенційно у нас будуть такі випадки. І суди необов’язково будуть українські, а міжнародні. І Україна буде змушена виконувати рішення цих судів. У всій цій історії є одна проблема. Рішення про це (непроведення виборів на Донбасі – ред.) мала приймати Верховна Рада, а вийшло так, що рішення прийняла ЦВК. Обов’язково хтось ЦВК і військово-цивільним адміністраціям це згадає рано чи пізно", — сказав він.

Читайте також: Місцеві вибори можуть опинитися під питанням — експерт назвав причини

Популярні відео

Політолог назвав інші проблеми, пов'язані з виборами на Донбасі. 

"Я розумію, що є певні об’єктивні обставини – починаючи з епідемії та закінчуючи обставиною, що є лінія розмежування, небезпека ведення бойових дій. Але тепер маємо таку проблему, бо майже 500 тисяч громадян не зможуть проголосувати на місцевих виборах", — зазначив він.

Нагадаємо, 8 серпня ЦВК заявила про неможливість проведення 25 жовтня місцевих виборів в низці територіальних громад в Донбасі. Йдеться про території в безпосередній близькості від лінії розмежування — 10 територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 громад Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, у чому проблема з місцевими виборами.

 
Джерело Україна 24 Теги