До місцевих виборів партії шукають жінок — політолог пояснив для чого

Політичні партії намагаються заповнити гендерні квоти

До місцевих виборів партії шукають жінок — політолог пояснив для чого

У регіонах іде "полювання" за жінками у списках партій, щоб відповідати гендерним квотам. Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" політолог Ігор Рейтерович.

"Є така практика в регіонах – полювання за жінками в списках, щоб вибрати цю квоту жінками, які захочуть піти та працювати. Полювання - в плані, що обіцяють, що будемо надавати будь-яку допомогу, тільки підіть до нас у список. Будете працювати, все за вас зробимо, будемо ходити агітувати за вас, тільки не відмовляйте нашій партії", — сказав він. 

Читайте також: Вибори в Україні: голова ЦВК пояснив, чи можуть їх перенести

Популярні відео

За словами експерта, жінок, які б відповідали всім вимогам і мали можливість працювати, знайти важко.

"Деякі партії влаштовують між собою битви за те, щоб… Тут питання ще в чому, беруть же не всіх підряд, намагаються запропонувати тим, хто має відповідний досвід, фах. Так були створені умови, що немає необхідної кількості жінок, які готові витрачати частину свого вільного часу, до речі, безоплатно – дуже важливий момент, бо в багатьох (місцевих – ред.) радах зарплату не отримують, окрім окремих посад. За великим рахунком це волонтерство певною мірою. Ми знаємо статистику - жінки отримують зарплатню на 30% меншу. Але є такий пункт у законодавстві. Тепер ці списки треба наповнити", — сказав він.

Раніше політолог Олександр Антонюк пояснив причини скасування виборів на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги