Коронавірус і місцеві вибори: Шмигаль розповів, у чому проблема

Кабмін не може точно спрогнозувати, в яких регіонах буде "червоний" рівень небезпеки

Коронавірус і місцеві вибори: Шмигаль розповів, у чому проблема

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" розповів, чи можуть через епідемію коронавірусу місцеві вибори в деяких регіонах України відбутися з запізненням.

"Вибори відбудуться. Ми повноцінно до них готуємося... На жаль, ми сьогодні не можемо спрогнозувати точно, в яких регіонах буде "червоний" рівень, де може бути захворювання в дільничних виборчих комісіях. Це теж можливо – всі живі люди, і працівники дільничних виборчих комісій також, навіть при дотриманні всіх безпечних режимів, можуть піддаватися цій хворобі. Тому ось це основний виклик – чи зможемо ми одночасно, в усіх громадах провести вибори, чи можливо десь у зв'язку з таким форс-мажором можуть бути не в робочому стані дільничні виборчі комісії", - зауважив голова уряду.

Читайте також: "Вже бачимо велику проблему": Максим Степанов про статистику коронавірусу та карантин

Популярні відео

За його словами, Кабмін спільно з Радою нацбезпеки і оборони та Центрвиборчкомом працює над тим, "щоб забезпечити максимально відкритий і одночасний виборчий процес 25 жовтня – вчасно".

"Ми розробляємо алгоритми, протоколи, як все має відбуватись в цих умовах. Велика кількість дільничних виборчих комісій розміщується в навчальних закладах. Ми також зараз працюємо з Міністерством охорони здоров'я і Міністерством освіти над тим, щоб, можливо, на декілька днів припинити навчальний процес там, де будуть дільничні виборчі комісії. Ми працюємо над тим, як же проходитиме другий тур в тих містах, містечках, де обиратимуть голів відповідних територіальних громад. Там також доведеться ще допрацювати вже в другому турі, і також алгоритми витримати", - зазначив Шмигаль.

Читайте також: Карантин в Україні: Шмигаль пояснив, чи суперечить він Конституції

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" також назвав найкращий сценарій карантину в Україні.

Джерело Україна 24 Теги