Карантин в Україні: Шмигаль пояснив, чи суперечить він Конституції

Прем'єр наполягає, що діяв виключно згідно з законодавством України

Карантин в Україні: Шмигаль пояснив, чи суперечить він Конституції

Кабінет міністрів впроваджував карантин в Україні виключно на основі документів, які відповідають законодавству держави.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24", коментуючи рішення Конституційного суду, який визнав деякі карантинні обмеження неконституційними.

Читайте також: "Вже бачимо велику проблему": Максим Степанов про статистику коронавірусу та карантин

Популярні відео

Прем'єр наполягає, що "Конституційний суд не визнавав постанову Кабміну неконституційною".

"Ми діяли виключно згідно з законодавством України: Конституції, закону про Кабінет міністрів і закону про карантин. Також є окреме законодавство щодо запровадження стану надзвичайної ситуації в Україні. Всі обмеження, які вводив уряд, ми вводили виключно на основі законів про карантин і про надзвичайні ситуації в державі. Тому всі норми наших документів відповідають цьому законодавству. Ми ніде не порушували прав або свобод людей. Права або свободи людей можуть порушуватись при введенні надзвичайного стану", - заявив він.

Шмигаль зазначив, що уряд не вдавався до кардинальних заходів:

"Це була свідома позиція для того, власне, щоб не обмежувати права і свободи, і щоб держава не заходила якраз на територію приватної фізичної особи чи приватної власності. Тому, власне, ми користувались тими інструментами, якими користувалась більшість цивілізованих, розвинутих країн світу".

Читайте також: Першої хвилі в Україні не було - Зеленський про небезпеку коронавірусу

Як відомо, Конституційний суд 28 серпня, розглянувши карантинні обмеження в Україні, вирішив, що обмеження конституційних прав людини і громадянина не можуть бути встановлені підзаконними актами, як постанова Кабміну.

Зокрема, йшлося про обмеження на проведення масових заходів, заборону роботи закладів громадського харчування, торгівлі, культури, припинення пасажирських перевезень, а також про обов'язкову самоізоляцію осіб старших 60 років.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Україна 24" також назвав найкращий сценарій карантину в Україні.

Джерело Україна 24 Теги