"Це червона лінія": в "Слузі народу" розкритикували заяву Фокіна щодо Донбасу

Такі заяви загалом негативно впливають на настрої в суспільстві

"Це червона лінія": в "Слузі народу" розкритикували заяву Фокіна щодо Донбасу

Народна депутатка від фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментувала слова представника української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна стосовно особливого статусу Донецької і Луганської областей та амністії бойовикам в ОРДЛО.

«Моє особисте ставлення, що такі заяви загалом негативно впливають на настрої в суспільстві. Непотрібне таке збурення. І особливо якщо пан Фокін представляє свою власну думку, а не офіційної української влади чи навіть загалом ТКГ», - зазначила нардепка.

Читайте також: Фокіна треба відкликати з ТКГ — Ляшко пояснив причину

Популярні відео

Вона наголосила, що ніяких розмов щодо амністії тим, хто вбивав та катував, бути не може.

«Можливо, це якісь сигнали на окуповані території, але тут важливо розуміти, що жодної амністії людям, які вбивали, катували в підвалах, не може бути. Це червона лінія. І не може бути закріплено в Конституції особливого статусу. Це точно ні. Окреме законодавство – звичайно. Усі країни, які переживали такі війни, такі конфлікти, вони мали перехідне правосуддя, окреме законодавство, яке діяло певний час. І однозначно, коли будуть вибори потім на звільненому Донбасі – це буде окрема постанова Ради, окремо це буде регулюватися», - заявила Кравчук.

Читайте також: "Шанс на завершення війни": в ТКГ відреагували на гучну заяву Зеленського

Раніше Вітольд Фокін заявив, що для припинення війни "потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу". В Офісі президента України виступили із зустрічною заявою, що думка Фокіна не відображає офіційну позицію керівництва країни.

Водночас народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура в ефірі телеканалу "Україна 24" зауважив, що заява заступника голови української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна цілком відповідає Мінським домовленостям.

Джерело Україна 24 Теги