"На нас дивляться, як на папуасів": ексміністр про заяву Фокіна щодо Донбасу

Володимир Огризко заявив про "дипломатичний хаос" в українській делегації в ТКГ

"На нас дивляться, як на папуасів": ексміністр про заяву Фокіна щодо Донбасу

Члени української делегації в Тристоронній контактній групі не мають єдиної узгодженої позиції щодо Донбасу, що негативно впливає на імідж України на міжнародній арені.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко, коментуючи заяву заступника голови української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна щодо амністії в ОРДЛО і особливого статусу Донбасу.

Читайте також: Фокіна треба відкликати з ТКГ — Ляшко пояснив причину

Дипломат зауважив, що у світовій практиці делегаціям зазвичай пишуть інструкції або директиви, згідно з якими ця делегація і всі її члени діють і за межі яких не мають права виходити.

"Оскільки у нас все робиться догори дриґом, то ми "маємо те, що маємо", як казав наш перший президент. Виходить, що в делегації директив немає, я даю попередню оцінку. Голова делегації говорить про одні речі, заступник каже про інші речі, третій заступник ще про якісь речі - одним словом, дипломатичний хаос. Це явно не йде на користь іміджу держави", - заявив він.

За словами Огризка, через подібні неузгоджені заяви "на нас дивляться, як на папуасів".

Популярні відео

Читайте також: "Шанс на завершення війни": в ТКГ відреагували на гучну заяву Зеленського

Раніше Вітольд Фокін заявив, що для припинення війни "потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще - всього Донбасу". В Офісі президента України виступили із зустрічною заявою, що думка Фокіна не відображає офіційну позицію керівництва країни.

Водночас, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура в ефірі телеканалу "Україна 24" зауважив, що заява заступника голови української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна цілком відповідає Мінським домовленостям.

Джерело Україна 24 Теги